Skandal na wielkoszlemowym turnieju. Lider rankingu zatrzymany przez policję

Jakub ŻelepieńInne
Skandal na wielkoszlemowym turnieju. Lider rankingu zatrzymany przez policję
fot. PAP/EPA
Najlepszy golfista świata zatrzymany przez policję. Aż trudno uwierzyć, co się stało!

Zajmujący pierwsze miejsce w rankingu PGA golfista Scottie Scheffler został zatrzymany w piątek przez policję. Zawodnik jechał na pole golfowe Valhalla, na którym odbywa się wielkoszlemowy turniej PGA Championships.

Takiego początku dnia na prestiżowym turnieju golfowym nie przewidziałby chyba nikt. W nocy z czwartku na piątek polskiego czasu przejeżdżający tuż przy miejscu rozgrywania zawodów autobus potrącił śmiertelnie pieszego. Ofiara została uderzona na tyle mocno, że zgon nastąpił na miejscu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polak szczerze przed wielkoszlemowym turniejem. "Trzeba być na to przygotowanym"


Policja zamknęła drogę i prowadziła rutynowe w takich przypadkach czynności. Tymczasem golfista Scotty Scheffer wyjechał swoim samochodem w kierunku pola golfowego, na którym za kilka godzin miał rozpocząć drugi dzień rywalizacji.


Na razie nie wiadomo, czy świadomie, czy nie, ale sportowiec naruszył przepisy, wjeżdżając pojazdem w zamkniętą przestrzeń. Zauważył to jeden z funkcjonariuszy, który zatrzymał samochód.


Jak relacjonował w programie "SportsCenter" redaktor Jeff Darlington z ESPN, policjant agresywnie wyciągnął golfistę z auta i zakuł w kajdanki. Scheffer został aresztowany.


Na razie nie ma informacji, co teraz będzie działo się ze sportowcem.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie