Złota odznaka na koszulkach reprezentacji Polski siatkarzy. Co ona oznacza?

Robert MurawskiSiatkówka
Złota odznaka na koszulkach reprezentacji Polski siatkarzy. Co ona oznacza?
fot. PZPS/FIVB

Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) zaprezentowała pewną nowość związaną z rozgrywkami obecnego sezonu Ligi Narodów. Drużyny, które bronią tytułów wywalczonych w poprzedniej edycji, będą grały ze złotą odznaką na koszulkach.

Przypomnijmy, że Ligę Narodów siatkarek w 2023 roku wygrała reprezentacja Turcji, która pokonała w finale Chiny. W rywalizacji siatkarzy triumfowała reprezentacja Polski, pokonując w decydującym starciu Stany Zjednoczone.

 

Zobacz także: Te kluby dały najwięcej siatkarzy do reprezentacji Polski. Lider zaskakuje?

 

Jak poinformowała FIVB, reprezentacja Turcji siatkarek oraz reprezentacja Polski siatkarzy będą w tym roku nosić nowy znaczek mistrzów VNL na swoich koszulkach. Obecny sezon ma zapoczątkować tradycję noszenia takich emblematów przez drużyny, które są aktualnymi mistrzami Ligi Narodów.

 

Polscy siatkarze w koszulkach z mistrzowskim symbolem zaprezentują się na turnieju VNL w Antalyi, który rozpoczną 22 maja. Zmierzą się tam kolejno z USA, Kanadą, Holandią oraz Słowenią. Rozgrywki Ligi Narodów siatkarek już się rozpoczęły. Reprezentacja Turcji zagrała więc już w strojach ze złotą odznaką:

 

 

 

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie