Trzy karty już odkryte! Ważne decyzje w ekipie beniaminka PlusLigi

Siatkówka
Trzy karty już odkryte! Ważne decyzje w ekipie beniaminka PlusLigi
fot. MKS Będzin/Facebook
Grzegorz Pająk, Brandon Koppers i Maciej Olenderek nadal będą grali w MKS Będzin.

MKS Będzin awansował do PlusLigi i kompletuje skład na grę w elicie w przyszłym sezonie. W ostatnim czasie klub przedłużył umowy z trzema siatkarzami. W drużynie zostają Grzegorz Pająk, Brandon Koppers oraz Maciej Olenderek.

Siatkarze MKS Będzin pewnie pokonali BBTS Bielsko-Biała w finale Tauron 1. Ligi 3—0 (3:1, 3:0, 3:0). Zwycięstwo w tej rywalizacji zapewniło będzinianom powrót do PlusLigi. W drużynie, która wywalczyła awans, zajdą jednak spore zmiany. Tuż po finale odejście z klubu ogłosił trener Wojciech Serafin. Do roszad personalnych doszło także w sztabie szkoleniowo-medycznym. W przyszłym sezonie na ławce MKS nie zobaczymy Bartosza Gawryszewskiego, Adriana Brudnickiego oraz Piotra Pszczoły. MKS ogłosił również rozstanie z siedmioma siatkarzami. W tym gronie znalazł się m.in. atakujący Mateusz Rećko, uznawany za najlepszego zawodnika całego sezonu Tauron 1. Ligi. 

 

Zobacz także: Wygrali ligę, będą zmiany! Rewolucja w składzie polskiego klubu siatkarskiego

 

Teraz nadszedł czas na ogłoszenie składu na kolejny sezon. beniaminek PlusLigi podał już do wiadomości nazwiska trzech siatkarzy, którzy pozostaną w klubie. Są to rozgrywający Grzegorz Pająk, przyjmujący Brandon Koppers oraz libero Maciej Olenderek.

 

Grzegorz Pająk urodził się 1 stycznia 1987 roku. Mierzy 196 cm wzrostu. W przeszłości grał m.in. w klubach Jastrzębski Węgiel i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Jest m.in. dwukrotnym mistrzem Polski oraz dwukrotnym zdobywcą Pucharu Polski. W 2015 roku w biało-czerwonych barwach sięgnął po brązowy medal Ligi Europejskiej. W minionym sezonie kapitan zagłębiowskiej drużyny zagrał w 34 spotkaniach; dziesięciokrotnie został uznany MVP meczu.

 

Brandon Koppers urodził się 9 września 1995 roku. Mierzy 202 cm wzrostu. W przeszłości reprezentował m.in. ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, z którą w sezonie 2018/19 zdobył mistrzostwo i Puchar Polski. Występował też w reprezentacji Kanady, z którą wywalczył np. mistrzostwo Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Koppers gra w MKS Będzin od 2021 roku i w tym okresie wystąpił w 107 ligowych meczach. Zdobył w nich 1407 punktów i zgarnął dwanaście statuetek MVP.

 

Maciej Olenderek urodził się 16 października 1992 roku. Mierzy 178 cm wzrostu. Przez wiele lat był związany ze stołeczną siatkówką, barwy której reprezentował także w PlusLidze. Warszawę, m.in. jako finalista Pucharu Challenge, zamienił na Gdańsk, a z tamtejszym Treflem wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski i krajowy puchar. W minionym sezonie Tauron 1. Ligi zagrał w 32 meczach i otrzymał jedną statuetkę MVP; znalazł się także w czołówce rankingu przyjmujących.

Robert Murawski/Polsat Sport, mksbedzin.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie