Tyson Fury - Oleksandr Usyk. Wyniki walk. Kto wygrał?

Sporty walki
Tyson Fury - Oleksandr Usyk. Wyniki walk. Kto wygrał?
fot. PAP/EPA
Tyson Fury - Oleksandr Usyk na żywo. Relacja online i wyniki live 18.08

Oleksandr Usyk (22-0, 14 KO) został niekwestionowanym mistrzem świata wagi ciężkiej w boksie. Ukrainiec pokonał niejednogłośnie na punkty Tysona Fury'ego (34-1-1, 24 KO) w walce wieczoru gali w Rijadzie. Oto wyniki walk gali Fury - Usyk.

Wyniki walk gali Fury - Usyk: 

Oleksandr Usyk (22-0, 14 KO) pokonał Tysona Fury'ego (34-1-1, 24 KO) niejednogłośną decyzją sędziów (115-112, 114-113, 113-114) - walka o pasy mistrza WBC, IBF, IBO, WBA, WBO w kategorii ciężkiej.

Jai Opetaia (25-0, 19 KO) pokonał Mairisa Briedisa (28-3, 20 KO) jednogłośną decyzją sędziów (117-111, 116-112, 116-112) - walka o pas mistrza IBF w kategorii cruiser.

Anthony Cacace (22-1, 8 KO) pokonał Joe Cordinę (17-1, 9 KO) przez techniczny nokaut w ósmej rundzie. 

Agit Kabayel (25-0, 17 KO) pokonał Franka Sancheza (24-1, 17 KO) przez nokaut w siódmej rundzie. 

Moses Itauma (9-0, 7 KO) pokonał Ilję Mezenceva (25-4, 21 KO) przez nokaut w drugiej rundzie. 

Mark Chamberlain (16-0, 12 KO) pokonał Joshuę Oluwaseuna Wahaba (23-2, 16 KO) przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie - walka o pas WBC Silver w kategorii lekkiej.

Robin Sirwan Safar (17-0, 12 KO) pokonał Siergieja Kowaliowa (35-5-1, 29 KO) jednogłośną decyzją sędziów (95-94, 99-90, 97-92).

David Nyika (9-0, 8 KO) pokonał Michaela Seitza (12-1, 10 KO) przez techniczny nokaut w czwartej rundzie. 

Daniel Lapin (10-0, 4 KO) pokonał Octavio Pudivitra (9-3, 4 KO) przez nokaut w pierwszej rundzie. 

Isaac Lowe (25-2-3, 8 KO) pokonał Hasibullaha Ahmadiego (16-2, 5 KO) na punkty (97-92). 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Po raz pierwszy od niemal 25 lat mamy niekwestionowanego mistrza świata wagi ciężkiej. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo!

Pasy mistrzowskie WBC, WBO, WBA, IBF i IBA trafiają do pięściarza z Ukrainy! Sędziowie nie byli jednak zgodni w ocenie tego pojedynku. Punktacja: 115:112 - Usyk, 114:113 - Fury, 114:113 - Usyk. 

Oleksandr Usyk niekwestionowanym mistrzem świata w kategorii ciężkiej! 

Nerwowe wyczekiwanie. Zaraz Michael Buffer odczyta karty punktowe i wskaże zwycięzcę!

Początek walki był dość wyrównany. Potem przewagę zaczął zyskiwać Fury. Anglikowi przytrafił się jednak kryzys kondycyjny, co wykorzystał Usyk, posyłając go na deski w dziewiątej rundzie. Końcówka walki była dość wyrównana. Jak tę potyczkę ocenią sędziowie? 

XII Runda

To była ostatnia runda tego ekscytującego starcia. Obaj mieli w niej swoje dobre momenty. Pozostaje nam czekać na werdykt!

XI Runda

Obaj są już zmęczeni i tempo walki nie jest tak wysokie. Fury ciągle nie może "ustrzelić" Usyka. Posiadacz czterech pasów mistrzowskich trafił rywala mocnym lewym w końcówce rundy. Przed nami decydujące starcie!

X Runda

Fury otrząsnął się po nokdaunie, ale to nadal Usyk dominuje. Pięściarz z Symferopola nie forsuje jednak tempa i skupia się na metodycznej pracy ciosami. 

Usyk wygrał dziewiątą rundę dwoma punktami. To może okazać się kluczowe na kartach sędziowskich.

Ciosy Usyka zebrały swoje żniwo. Potężny lewy sprawił, że Anglik zawisł na linach. Ukrainiec ruszył do ataku. "Gypsy King" potwornie chwiał się na nogach, a Usyk kontynuował natarcie. W końcu wkroczył sędzia i zaczął liczyć Fury'ego. Mistrza WBC uratował gong. Wielka szansa Usyka! 

Fury liczony w dziewiątej rundzie!

VIII Runda

Dobry moment Usyka! Ukrainiec przejął inicjatywę, bez większych problemów skracał dystans i sięgał rywal celnymi ciosami! Twarz Fury'ego jest coraz bardziej pokiereszowana. Co za walka! 

VII Runda

Fury kontynuował swoją skuteczną pracę. Jego ciosy ewidentnie robiły wrażenie na Usyku. Ukrainiec przebudził się w końcówce rundy i mocnym lewym postraszył rywala. Przed nami kluczowa faza pojedynku. Kto lepiej wytrzyma kondycyjnie? 

VI Runda

Przewaga Fury'ego staje się coraz bardziej zauważalna. Brytyjczyk jest szybki, a w jego uderzeniach skumulowana jest duża siła. Trudne chwile przeżywa Usyk. 

V Runda

Fury podkręcił tempo. Coraz częściej atakuje korpus Usyka. Przy tym prezentuje dużą swobodę w swoich poczynaniach - regularnie zadaje ciosy z luzu. Usyk kontynuuje swoją metodyczną pracę w akcjach ofensywnych. 

IV Runda

Usyk nadal próbuje wywierać presję, za co Fury coraz częściej karze go mocnymi prostymi. Anglik co jakiś czas opuszcza ręce i prowokuje rywala. Na razie żaden z pięściarzy nie zaznaczył wyraźnej przewagi. 

III Runda

Dobre tempo pojedynku. Usyk kontynuuje ataki na doły, co w pewnym momencie zmusiło Fury'ego do opuszczenia lewej ręki, by chronić korpus. Anglik odpowiada mocnymi lewymi. 

II Runda

Na początku to Usyk był tym zawodnikiem, który wywierał presję. Jednym z pierwszych ciosów mocno trafił przeciwnika. Z czasem jednak coraz więcej ciosów Fury'ego zaczęło docierać do głowy Ukraińca. Anglik dobrze pracuje lewą ręką. 

I Runda

Spokojna runda. Obaj pięściarze próbowali się wydawać. Usyk atakuje korpus rywala. Fury w pewnym momencie opuścił gardę, co spodobało się publiczności. 

Ruszyli!

Michael Buffer prezentuje obu pięściarzy!

Wybrzmiało "Let's get ready to rumble"!

Teraz odgrywany jest hymn Wielkiej Brytanii. 

Obaj mistrzowie już naprzeciwko siebie. Czas na hymn Ukrainy. 

Ukrainiec już w ringu. Teraz podąża za nik "Gypsy King"!

Oleksandr Usyk w drodze do ringu!

Gale w Rijadzie słyną z efektownych opraw. Teraz trwa koncert!

Na wielkim ekranie pojawił się legendarny anonser Michael Buffer.

Wybrzmiał hymn Arabii Saudyjskiej. Walka coraz bliżej!

Na szali starcia znajdą się wszystkie najważniejsze pasy mistrzowskie królewskiej wagi. Obaj są niepokonani. Który z nich będzie górą? 

Przed nami już tylko najważniejsza walka gali w Rijadzie. Niebawem poznamy pierwszego od 25 lat pięściarskiego mistrza świata w kategorii ciężkiej. Od walki Fury - Usyk dzielą nas już tylko minuty!

Sędziowie byli jednomyślni. Punktacja: 117-111, 116-112, 116-112. 

Jai Opetaia zwycięzcą! Pas mistrzowski IBF w wadze cruiser zostaje na jego biodrach! 

W końcówce pojedynku przebudził się Briedis i to on częściej wywierał presję. Ostatecznie walka dotrwała do końca 12. rundy. Za moment werdykt!

Dziewiąta runda. Opetaia pewnie punktuje rywala.

Trwa piąta runda co-main eventu. Przeważa Opetaia. 

A przed nami co-main event! Rewanżowe starcie Opetaia - Briedis!

Anthony Cacace pokonał Joe Cordinę przez TKO w ósmej rundzie! 

Tak Tyson Fury wkroczył do hali!

Na szali pasy mistrzowskie IBF i IBO w wadze superpiórkowej. 

Cordina - Cacace. Ta walka już wkrótce!

Świetny występ Agita Kabayela! Sanchez nie podniósł się w siódmej rundzie po ciosach na korpus. Tym samym Niemiec zapewnił sobie prawo walki o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej! 

Kabayel i Sanchez już w ringu. Czas na pierwszy gong!

Tak w piątek wyglądał ostatni "face to face" Fury'ego i Usyka!

Za moment starcie Kabayel - Sanchez!

Moses Itauma znokautował Ilję Mezenceva w drugiej rundzie! Kolejne efektowne zwycięstwo młodego Brytyjczyka!

Czas na walkę Itauma - Mezencev! 

Chamberlain pokonał Wahaba w kolejnej walce gali w Rijadzie!

Robin Sirwan Safar wygrał na punkty!

Za nami trzy pierwsze pojedynki gali. Zwycięstwa odnieśli Isaac Lowe, Daniel Lapin i David Nyika. Za moment walka Kowaliow - Safar. 

Dobry wieczór! Trwa gala w Rijadzie, której zwieńczeniem będzie hitowe starcie Tyson Fury - Oleksandr Usyk. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie