Oficjalnie! Gwiazda Tauron Ligi żegna się z klubem

Ana Karina Olaya (z lewej)

O odejściu Any Kariny Olaya z UNI Opole było już jasne od jakiegoś czasu, ale teraz klub Tauron Ligi oficjalnie pożegnał się z kolumbijską siatkarką, która od nowego sezonu będzie grała we Włoszech.

Olaya trafiła do Polski przed rozpoczęciem minionego sezonu. Wcześniej przez trzy lata występowała w Portugalii w barwach FC Porto, z którym dwukrotnie sięgnęła po mistrzostwo i superpuchar kraju. Jej drugim klubem w Europie okazało się UNI Opole.

21-latka szybko zaaklimatyzowała się nad Wisłą. Wystąpiła w 24 meczach, w których zdobyła 381 punktów. Była wyróżniającą się postacią ekipy z Opola. Jej dobra gra została dostrzeżona przez włoski Uyba Volley Busto Arsizio i właśnie w nim będzie kontynuować swoją karierę.

Olaya, która z reprezentacją Kolumbii wywalczyła dwa srebrne i brązowy medal mistrzostw Ameryki Południowej, zajęła z UNI Opole siódme miejsce w Tauron Lidze oraz dotarła do turnieju finałowego Pucharu Polski. Jej nowy klub skończył miniony sezon na jedenastej lokacie w Serie A.