Marek Papszun wraca do Rakowa Częstochowa. To już oficjalne!

Piłka nożna
Marek Papszun wraca do Rakowa Częstochowa. To już oficjalne!
fot. PAP

Marek Papszun wraca do Rakowa Częstochowa! Sensacyjna informacja została oficjalnie przekazana przez klub we wtorkowy poranek. Trener, który prowadził "Medaliki" od 2016 do 2023 roku, ponownie obejmie drużynę od początku przygotowań do nowego sezonu.

7 maja Raków Częstochowa poinformował, że wraz z końcem sezonu z klubu odejdzie trener Dawid Szwarga. Szkoleniowiec przejął drużynę przed rozpoczęciem edycji 2023/2024 po Marku Papszunie, którego wcześniej był asystentem. Miał zagwarantować kontynuację rozwoju i poprowadzić "Medaliki" do kolejnych sukcesów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gol Iwańczyka nie wystarczył. Wyjazdowa porażka ŁKS


Sezon zaczął się dla młodego trenera dobrze. Raków pod jego wodzą awansował do fazy grupowej Ligi Europy. Później było już jednak gorzej. Zespół nie potrafił połączyć gry na arenie międzynarodowej z ekstraklasową codziennością. Do tego odpadł także z Fortuna Pucharu Polski już na etapie ćwierćfinału.


Pozycja Szwargi słabła z tygodnia na tydzień i w końcu stało się nieuniknione. Jak wspomnieliśmy - 7 maja Raków ogłosił, że po sezonie rozstanie się ze Szwargą. Jednocześnie ruszyła giełda nazwisk, a kibice i eksperci zaczęli zastanawiać się, kto podejmie się trudnej misji odbudowy potenjału częstochowian.


Od początku w mediach przewijała się jedna kandydatura. Chodziło o Marka Papszuna, który Raków prowadził w latach 2016-2023. Po tym, jak zdobył w zeszłym sezonie mistrzostwo Polski, postanowił odejść z klubu. Pomimo licznych pogłosek łączących go z kolejnymi europejskimi klubami czy reprezentacjami, Papszun wciąż pozostawał bezrobotny.


Aż do teraz. We wtorkowy poranek ustępujący z tronu mistrzowie Polski poinformowali o osiągnięciu porozumienia z Papszunem w sprawie jego powrotu. Szkoleniowiec przejmie Raków wraz z początkiem przygotowań do nowego sezonu.


Oficjalna konferencja prasowa, podczas której Papszun zostanie zaprezentowany, odbędzie się w poniedziałek 27 maja. Będzie to dzień po zakończeniu obecnego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy.

 

Kontrakt Papszuna będzie obowiązywał przez dwa lata. Jak poinformował klub w komunikacie - zostanie w nim zawarta możliwość odejścia w ściśle określonych sytuacjach. 

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie