Oficjalnie. Chelsea podjęła decyzję w sprawie Pochettino!

Piłka nożna
Oficjalnie. Chelsea podjęła decyzję w sprawie Pochettino!
fot. PAP
Mauricio Pochettino

Mauricio Pochettino przestał pełnił funkcję menedżera Chelsea! Decyzja o rozstaniu z Argentyńczykiem już zapadła. Klub szuka następcy, a w gronie zainteresowanych pojawia się co najmniej dwóch kandydatów.

52-letni Pochettino trafił na Stamford Bridge przed rozpoczęciem minionego sezonu. Miał odmienić losy klubu, który ostatnio popadł w marazm. Pod jego wodzą doszło do sporej przebudowy zespołu, ale jednocześnie oczekiwano natychmiastowych wyników.

 

Z tymi drugimi od samego początku rozgrywek pojawił się problem. Chelsea seryjnie traciła punkty i dość szybko wypisała się z wyścigu o czołowe lokaty w Premier League. Dopiero w końcówce sezonu "The Blues" zanotowali zwyżkę formy, co pozwoliło im ostatecznie uplasować się na szóstej lokacie i awansować do Ligi Konferencji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Papszun odleciał i przyleciał. Zarobki będzie miał wysokich lotów

 

To jednak nie przekonało działaczy klubu, którzy podjęli decyzję, że nie będą kontynuować współpracy z byłym menedżerem Tottenhamu. Mówi się, że kością niezgody była polityka transferowa. Pochettino oczekiwał większej władzy przy podejmowaniu decyzji dotyczących sprowadzeniu piłkarzy.

 

Nie wiadomo, kto będzie następcą Argentyńczyka. W gronie kandydatów wymienia się m.in. Rubena Amorina ze Sportingu oraz Kierana McKennę z Ipswich Town.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie