Tak nie można grać! Porażka Polaków na inaugurację Euro

Reprezentacja Polski do lat 17 przegrała pierwszy mecz na mistrzostwach Europy

Reprezentacja Polski do lat 17 ma za sobą pierwszy mecz na tegorocznych mistrzostwach Europy. Młodzi piłkarze przegrali z Włochami 0:2, tracąc drugiego gola grając w przewadze jednego zawodnika i marnując wiele dogodnych sytuacji. Biało-czerwoni nie zaprezentowali się katastrofalnie, ale zostali brutalnie wypunktowani. Z taką postawą nie mają czego szukać w kolejnych spotkaniach.

Podopieczni Rafała Lasockiego trafili do grupy C z Włochami, Słowacją oraz Szwecją. Awans do ćwierćfinału uzyskają dwie najlepsze ekipy.

Polacy na początku mistrzostw na Cyprze zmierzyli się z Italią. Starcie zaczęło się fatalnie dla naszych zawodników, ponieważ już w piątej minucie stracili bramkę.

W dalszej fazie rywalizacji ekipa Lasockiego przebudziła się i zaczęła zagrażać rywalom. Swoje dogodne szanse mieli Jakub Adkonis oraz Oskar Pietuszewski. Ten drugi w 40. minucie mógł popisać się efektownym trafieniem, ale świetną paradą popisał się Alessandro Longoni. Młody Polak, przy odrobinie szczęścia, mógł ustrzelić hat-tricka. W doliczonym czasie ponownie powstrzymał go golkiper Italii.

Początek drugiej połowy ułożył się dobrze dla Polaków. W 53. minucie czerwoną kartkę za faul otrzymał bowiem Andrea Natali. Biało-czerwoni doszli do głosu. I gdy wydawało się, że wykorzystają grę w przewadze, w 72. minucie... stracili gola. Świetną akcję wykorzystał Federico Coletta.

Pech nie opuszczał Polaków. W 88. minucie znakomitą okazję miał Stanisław Gieroba, który wpadł w pole karne, ale po jego strzale piłka odbiła się od słupka.

Polska przegrała i można powiedzieć o gigantycznym niedosycie. Czasu na wyciągnięcie wniosków niewiele, bo już 24 maja zagramy ze Szwecją.

Polska - Włochy 0:2 (0:1)
Bramki: Mosconi 5, Coletta 72

Skład reprezentacji Polski: Mateusz Pruchniewski - Bartosz Kriegler, Kacper Potulski, Dawid Szwiec - Mateusz Szczepaniak (72. Dominik Sarapata), Jakub Adkonis, Mateusz Dziewiatowski, Igor Brzyski (86. Bartosz Mazurek), Dawid Mazurek (72. Kamil Jakóbczyk) - Oskar Pietuszewski (86. Michał Wróblewski), Michael Izunwanne (72. Stanisław Gieroba)