Liga Narodów siatkarzy: Polska – USA. Gdzie obejrzeć? Kiedy mecz? Transmisja TV i stream online

Siatkówka
Liga Narodów siatkarzy: Polska – USA. Gdzie obejrzeć? Kiedy mecz? Transmisja TV i stream online
fot. Cyfrasport
Polscy siatkarze poprzednią edycję Ligi Narodów zakończyli pokonując w finale reprezentację USA. Rozgrywki VNL 2024 rozpoczną meczem z Amerykanami. Gdzie obejrzeć to spotkanie?

Polscy siatkarze spotkaniem z Amerykanami rozpoczną zmagania w turnieju Ligi Narodów w Antalyi. Starcie to będzie rewanżem za finał ubiegłorocznej edycji imprezy, w którym wygrała ekipa trenera Nikola Grbicia. Kiedy pierwszy mecz Polaków w Lidze Narodów? O której godzinie? Gdzie oglądać transmisję? Transmisja meczu siatkarzy Polska – USA w Polsacie Sport 1, TV4 i na Polsat Box Go.

Podopieczni trenera Nikoli Grbicia w 2023 roku po raz pierwszy w historii wygrali Ligę Narodów. Tegoroczne zmagania w VNL rozpoczną meczem z zespołem, z którym spotkali się w ubiegłorocznym finale w Gdańsku. Wówczas wygrali z reprezentacją USA 3:1.

 

Zobacz także: Nikola Grbić podjął decyzję! Poznaliśmy skład Polaków na pierwszy turniej Ligi Narodów siatkarzy

 

Po inauguracyjnym meczu z reprezentacją Stanów Zjednoczonych polskich siatkarzy czekają zmagania z kolejnymi rywalami. W pierwszym turnieju w Turcji zmierzą się także z Kanadą (czwartek 23 maja), Holandią (piątek 24 maja) oraz Słowenią (niedziela 26 maja).

 

Polska reprezentacja w ramach przygotowań do Ligi Narodów rozegrała dwa spotkania towarzyskie. Przegrała 1:3 z Niemcami w Katowicach i pokonała Ukrainę 4:0 w Sosnowcu.

 

Format rozgrywek Ligi Narodów pozostał taki sam, jak w zeszłym roku. Każda z 16 reprezentacji wystąpi w trzech turniejach, w każdym zagra po cztery mecze. Siedem najlepszych drużyn po fazie zasadniczej, a także Polska jako gospodarz, wystąpi w turnieju finałowym, który odbędzie się w Łodzi w dniach 27–30 czerwca.

Kiedy mecz Polska – USA w siatkówce?

Transmisja meczu siatkarzy Polska – USA w środę 22 maja o godzinie 18.50 Polsacie Sport 1, TV4 i na Polsat Box Go. Przedmeczowe studio w Polsacie Sport 1 rozpocznie się o godzinie 17.00.

 

Robert Murawski/Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie