Kto za Polską? Końcowa klasyfikacja Ligi Narodów siatkarzy 2023

Liga Narodów siatkarzy 2023 dostarczyła kibicom tej pięknej dyscypliny sportu wielu niezapomnianych emocji. W finale rozegranym w Gdańsku Polska wygrała z USA 3:1. W rozgrywkach wzięło udział szesnaście reprezentacji. Sprawdź końcową klasyfikację VNL 2023 siatkarzy.

W fazie interkontynentalnej Ligi Narodów siatkarzy wystartowało szesnaście reprezentacji. Osiem najlepszych drużyn tej części rozgrywek wywalczyło awans do turnieju finałowego. Został on rozegrany w Ergo Arenie w Gdańsku w dniach 12–16 lipca.

Polscy siatkarze bardzo dobrze zaprezentowali się w tych rozgrywkach. W fazie zasadniczej uzyskali bilans meczów 10–2 i zajęli trzecie miejsce w tabeli, za Stanami Zjednoczonymi i Japonią. W turnieju finałowym pokonali 3:0 Brazylię, 3:1 Japonię i awansowali do finału, w którym wygrali z reprezentacją USA 3:1. Brązowy medal wywalczyła Japonia, która pokonała Włochy 3:2.