Grbić zrezygnował z gwiazdy reprezentacji. Teraz się tłumaczy

Siatkówka
Grbić zrezygnował z gwiazdy reprezentacji. Teraz się tłumaczy
fot. Cyfrasport
Nikola Grbić

Reprezentacja Polski siatkarzy zaczęła już zmagania w tegorocznej edycji Ligi Narodów. W pierwszym turnieju, którego gospodarzem jest turecka Antalya nie ma jednak kilku podstawowych zawodników z Bartoszem Kurkiem na czele. Na jego temat wypowiedział się selekcjoner Nikola Grbić.

Polacy zainaugurowali rozgrywki VNL środowym meczem z USA, wygrywając bez straty seta. Kolejnymi rywalami będą Kanada, Holandia oraz Słowenia. Wiadomo, że w tych spotkaniach zabraknie m.in. Kurka, którego Grbić nie powołał do Antalyi.

 

- Początkowo przymierzałem się także do tego, żeby do Antalyi zabrać duet atakujących Bartosz Kurek i Dawid Dulski, ale ostatecznie uznałem, że Bartkowi bardziej potrzebny jest teraz trening. W końcu, zanim przyjechał na zgrupowanie, miał praktycznie miesięczną przerwę po zakończeniu ligi japońskiej. Poza tym dobrze, aby zgrywał się z Marcinem Januszem, bo także w poprzednim sezonie nie mieli ku temu zbyt wielu okazji. Ostatecznie zdecydowałem się na Bartłomieja Bołądzia i Karola Butryna - przyznał Grbić w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czy polscy siatkarze powtórzą sukces żeńskiej reprezentacji? "Mają takie samo podejście"

 

Nad Bosforem nie brakuje natomiast m.in. Aleksandra Śliwki, który w minionym sezonie klubowym nie miał zbyt wiele okazji do gry z powodu kontuzji.

 

- Aleksander Śliwka po złamaniu palca w sezonie ligowym potrzebuje grania oficjalnych spotkań, a nie tylko tych treningowych - zaznaczył Serb.

 

Przypomnijmy, że Polacy jako gospodarze turnieju finałowego Ligi Narodów, mają zapewniony w nim udział. Trwa jednak walka o punkty do rankingu FIVB, aby móc liczyć na rozstawienie przy losowaniu fazy grupowej igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Iran - USA. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie