Nagły zwrot akcji w sprawie trenera Rakowa Częstochowa! A jednak

Piłka nożna
Nagły zwrot akcji w sprawie trenera Rakowa Częstochowa! A jednak
fot. Cyfrasport
Dawid Szwarga jednak zostaje w Rakowie.

Marek Papszun od przyszłego sezonu ponownie będzie prowadził piłkarzy Rakowa Częstochowa. Jak się okazało, w klubie pozostanie aktualny szkoleniowiec Dawid Szwarga, który będzie asystentem Papszuna.

Przypomnijmy - Raków kilka dni temu ogłosił powrót Papszuna, który ponownie poprowadzi piłkarzy z Częstochowy od sezonu 2024/2025. Jak się okazało, w klubie pozostanie Szwarga, czyli były asystent Papszuna, który został jego następcą w Rakowie. 33-latek ponownie będzie asystentem trenera pochodzącego z Warszawy, o czym poinformował portal Meczyki.pl.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zawodnicy przychodzili i go wspierali. „Zabolało nie raz”

 

Dla Szwargi praca w Rakowie jest debiutancką, jeśli chodzi o trenowanie drużyny jako pierwszy szkoleniowiec. Pod jego kierownictwem piłkarze z Częstochowy wygrali 22 mecze, 13 zremisowali i 16 przegrali. Do ostatniej kolejki PKO BP Ekstraklasy przystępują na szóstym miejscu w ligowej tabeli. W sobotę Raków zmierzy się z walczącym o mistrzostwo Polski Śląskiem Wrocław.

 

Papszun odszedł z Rakowa po sezonie 2022/2023, zdobywając mistrzostwo Polski. Przez rok nie znalazł jednak nowej pracy i po przerwie wraca do Częstochowy.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie