Nieudane otwarcie siatkarzy Michała Winiarskiego. Na domiar złego wydarzyło się to... (WIDEO)

Trener reprezentacji Niemiec Michał Winiarski.

Dwie porażki, zero zdobytych punktów, a na domiar złego kontuzja, której doznał Tobias Brand. Reprezentacja Niemiec, którą prowadzi Michał Winiarski, nie może zaliczyć do udanych początku tegorocznej edycji Ligi Narodów.

Reprezentacja Niemiec siatkarzy kwalifikację olimpijską wywalczyła latem ubiegłego roku na turnieju w Rio de Janeiro. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego nie muszą więc zbierać punktów rankingowych, ale nie mogą być zadowoleni z pierwszych meczów VNL 2024. Choć przed startem Ligi Narodów, Niemcy pokonali w towarzyskiej potyczce Polskę 3:1, to w pierwszych meczach o punkty zdecydowanie lepiej zaprezentowali się Polacy.

Niemcy rywalizację na turnieju w Antalyi rozpoczęli od starcia z Włochami. Przegrali dwa pierwsze sety (21:25, 18:25), ale w trzecim prowadzili już 23:19. Niestety, sześć kolejnych akcji padło łupem mistrzów świata (23:25), co oznaczało porażkę ekipy trenera Winiarskiego 0:3.

Drugi rywal był teoretycznie łatwiejszy. W starciu z reprezentacją Kuby również nie udało się Niemcom ugrać nawet punktu. Przegrali 1:3, a w trzecim secie pechowego urazu doznał Tobias Brand – przyjmujący znany z gry w Bogdance LUK Lublin. Siatkarz opadając po bloku pechowo nadepnął na nogę Kubańczyka i prawdopodobnie skręcił kostkę. Chwilę później, z pomocą kolegów, opuścił boisko.