To już koniec! Legenda Jastrzębskiego Węgla odchodzi

Siatkówka
To już koniec! Legenda Jastrzębskiego Węgla odchodzi
fot. Cyfrasport
Paweł Rusek

Jak zakomunikował za pośrednictwem mediów społecznościowych Cuprum Lubin, funkcję trenera drużyny przestał pełnić Paweł Rusek. Były wieloletni libero Jastrzębskiego Węgla pracował w klubie z Dolnego Śląska przez ostatnie trzy sezony. Jego następcą ma zostać Andrzej Kowal.

Warto zaznaczyć, że Cuprum Lubin przed nowym sezonem PlusLigi dokona fuzji ze Stilonem Gorzów, przez co w rozgrywkach 2024/2025 wystartuje jako Cuprum Stilon Gorzów. Jest to podyktowane brakiem wsparcia ze strony władz miasta Lubina. Z tego powodu działacze klubu byli zmuszeni przenieść się do innego miasta.

 

ZOBACZ TAKŻE: Grbić zrezygnował z gwiazdy reprezentacji. Teraz się tłumaczy

 

Wiadomo już, że trenerem nowego zespołu nie będzie Rusek. Poinformował o tym klub z Lubina za pośrednictwem mediów społecznościowych. 41-latek pracował w Cuprum w latach 2020-2024, najpierw jako asystent, a następnie jako pierwszy trener. Wcześniej przez lata występował w PlusLidze na pozycji libero. Najbardziej znany jest z gry w Jastrzębskim Węglu, którego barwy reprezentował w latach 2004-2012 oraz 2018-2020, sięgając po trzy wicemistrzostwa Polski, dwa brązowe medale, srebro w Pucharze Challenge i Klubowych Mistrzostwach Świata oraz Puchar Polski.

 

W latach 2014-2017 był zawodnikiem Cuprum. Grał również w Treflu Gdańsk i Asseco Resovii Rzeszów.

 

Wszystko wskazuje na to, że nowym trenerem drużyny z Gorzowa zostanie Andrzej Kowal, który ostatnio pracował w Czechach.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie