Koniec panowania Łukasza Różańskiego! Polak znokautowany w pierwszej rundzie

Sporty walki
Koniec panowania Łukasza Różańskiego! Polak znokautowany w pierwszej rundzie
fot. PAP
Koniec panowania Łukasza Różańskiego! Polak znokautowany w pierwszej rundzie

Łukasz Różański (15-1, 14 KO) poniósł pierwszą porażkę na zawodowym ringu. Polski pięściarz na gali w Rzeszowie został znokautowany w pierwszej rundzie przez Lawrence'a Okolie (20-1, 15 KO). Tym samym 38-latek stracił tytuł mistrza WBC w kategorii bridger.

Od początku pojedynku Okolie był stroną dominującą. Brytyjczyk konsekwentnie rozbijał korpus Polaka. Z czasem zaczął trafiać na głowę. W połowie drugiej rundy posłał Różańskiego na deski. Zawodnik Stali Rzeszów znalazł się w ogromnych tarapatach. Okolie doskonale zdawał sobie z tego sprawę i ruszył po skończenie pojedynku. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje 30-letni pięściarz. Porównywano go do Gołoty

 

Kilkanaście sekund później Różański ponownie został posłany na matę jednym z ciosów. 38-latek dał jednak sygnał sędziemu, że jest w stanie kontynuować walkę. Do końca rundy zostało około 30 sekund. Polak próbował przetrwać, ale bezskutecznie. Okolie trafił potężnym podbródkowym i doprowadził do trzeciego liczenia. Po nim Różański nie był już zdolny, by walczyć dalej. Pas mistrza świata WBC w kategorii bridger jedzie do Anglii.

 

Okolie w przeszłości pokonał już... czterech Polaków. W swojej drugiej zawodowej walce wygrał przed czasem z Łukaszem Rusiewiczem. Kilka lat później, również przed czasem, pokonał Nikodema Jeżewskiego oraz Krzysztofa Głowackiego. Na punkty wygrał natomiast z Michałem Cieślakiem.

Różański - Okolie. Kto wygrał? Wynik walki

Lawrence Okolie pokonał Łukasza Różańskiego przez TKO w pierwszej rundzie. 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie