Nowa siatkarka Radomki! To reprezentantka kraju

Siatkówka

Klub Moya Radomka Radom pozyskał nową siatkarkę. W tej drużynie w przyszłym sezonie występować będzie Kristiine Miilen. Nowa zawodniczka radomskiej drużyny jest przyjmującą reprezentacji Estonii.

Kristiine Miilen (rocznik 1996) swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w klubie Audentes SG/Noortekoondim. Później grała w drużynach Viljandi Metall (2012–14), Tartu Ülikool/Eeden (2014–15). Później z Estonii przeniosła się do Finlandii i występowała w WoVo Rovaniemi (2015–17).

 

Zobacz także: Giganci obeszli się smakiem. Piękna siatkarka zdecydowała, gdzie zagra

 

W kolejnych latach grała w ekipach Saint-Raphaël Var Volley-Ball (2017–18), Terville-Florange z którym zdobyła złoto French Èlite oraz złoto Amateur French Cup (2018–19), AON Pannaxiakos (2019–20), Béziers Volley (2020), Vandeouvre Nancy Volley-Ball (2020–21, 2023–24), Volley Hermaea Olbia (2021–23). Siatkarka grała więc już w ligowych rozgrywkach Estonii, Finlandii, Francji, Grecji i Włoch.

 

Przyjmująca występuje w reprezentacji Estonii. W minionym roku Miilen wraz z kadrą zdobyła złoty medal European Silver League.

 

– Kristiine jest młodą, utalentowaną i pełną energii zawodniczką. Bardzo cieszymy się, że dołączyła do naszego zespołu. Wierzymy, że Estonka dzięki swojej determinacji oraz umiejętnościom pomoże drużynie osiągnąć zamierzone cele – powiedział prezes Thomas Renard-Chardin.

 

Kristiine Miilen - nowa siatkarka Moya Radomki Radom:

 

Robert Murawski/Polsat Sport, radomka.com
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie