212 cm wzrostu! PGE GiEK Skra Bełchatów przedstawiła nowego atakującego

Siatkówka
212 cm wzrostu! PGE GiEK Skra Bełchatów przedstawiła nowego atakującego
fot. Polsat Sport
Krystian Walczak - nowy atakujący Skry Bełchatów.

PGE GiEK Skra Bełchatów ogłosiła transfer nowego atakującego. Będzie nim Krystian Walczak, który przeniósł się do PlusLigi po sezonie spędzonym w lidze bułgarskiej.

Krystian Walczak (rocznik 2001) będzie jednym z dwóch atakujących w drużynie PGE GiEK Skry Bełchatów w sezonie 2024/2025. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w młodzieżowych drużynach Jastrzębskiego Węgla, później grał na pierwszoligowych parkietach. Bronił barw klubów Norwid Częstochowa (2020–21), ZAKSA Strzelce Opolskie (2021–22) i BAS Białystok (2022–23). Z Białegostoku przeniósł się do tureckiego Hatay Buyuksehir Belediyespor. Ze względu na ogromną tragedię – trzęsienie ziemi, jakie nawiedziło region, wrócił do kraju. Sezon dokończył w zespole KPS Siedlce.

 

Zobacz także: Siatkarz wyjechał z Turcji po trzęsieniu ziemi. Znalazł klub w Polsce

 

W 2023 roku ponownie trafił do ligi zagranicznej. Miniony sezon spędził w bułgarskim Montana Volley. Z tą drużyną zagrał w ćwierćfinale play-off. W całym sezonie Walczak wystąpił w 24 meczach i zdobył w nich 337 punktów; uplasował się w dziesiątce najlepiej punktujących zawodników ligi bułgarskiej.

 

– Krystian jest zawodnikiem łączącym wszystkie aspekty, na których nam zależy. Jest młody, z ogromnym potencjałem, świetnymi warunkami fizycznymi i doświadczeniem. Wszystko to będzie wartością dodaną dla naszej drużyny – ocenił prezes klubu Wiesław Deryło.

 

– Tworząc zespół na najbliższy sezon, zależało nam, by był perspektywiczny, ale już teraz groźny dla każdego. Myślę, że nam się to udało. Wierzymy, że umiejętności i doświadczenie Krystiana odegrają w nim znaczącą rolę – dodał wiceprezes Tomasz Koprowski.

 

– Po sezonie w bułgarskim klubie z Montany czekałem na nowe wyzwania i klub, w którym będę mógł dalej rozwijać się, jako siatkarz. Kiedy dostałem wiadomość, że mogę spędzić najbliższy sezon w Bełchatowie, pod okiem trenera Gheorghe Crețu, od razu wiedziałem, że to jest możliwość, której wyczekiwałem – przyznał Krystian Walczak.

 

 

 

 

– Jednym z moich celów było dostać się do Plusligi. W dodatku mam możliwość dołączenia do klubu z przeogromną historią i bardzo się z tego powodu cieszę. Siatkarsko będę dawać z siebie wszystko, żeby poszerzać swoje umiejętności i pomóc drużynie. Liczę, że całym klubem, jako jedność, uda nam się osiągnąć satysfakcjonujący rezultat i będziemy szli w dobrym kierunku – zapewnił atakujący.

Robert Murawski/Polsat Sport, skra.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie