To się może naprawdę wydarzyć! Polki o krok od historycznego wyczynu

Siatkówka
To się może naprawdę wydarzyć! Polki o krok od historycznego wyczynu
fot. FIVB
Polskie siatkarki zajmują trzecie miejsce w rankingu FIVB, ale szanse na drugą lokatę są spore

Już we wtorek 28 maja reprezentacja Polski siatkarek rozpocznie zmagania w drugim turnieju tegorocznej edycji Ligi Narodów. Tym razem podopieczne Stefano Lavariniego będą rywalizować w amerykańskim Arlington. Jeżeli biało-czerwone powtórzą wyczyn z Antalyi, mają szanse na kolejny awans w rankingu FIVB.

Obecnie Polki plasują się na historycznej trzeciej pozycji. Jeszcze nigdy wcześniej nasze siatkarki nie znajdowały się tak wysoko w rankingu FIVB. Przed rozpoczęciem tegorocznej edycji VNL, ekipa Lavariniego plasowała się na siódmej lokacie. Po komplecie zwycięstw w tureckiej Antalyi, udało się wskoczyć na podium. A to wcale nie musi być koniec!

 

ZOBACZ TAKŻE: Zmiany w rankingu FIVB! Porażka Polski odcisnęła piętno

 

Przed naszą reprezentacją drugi turniej Ligi Narodów - tym razem na amerykańskiej ziemi, gdzie rywalkami będą odpowiednio Serbki, Koreanki, Niemki oraz gospodynie - Amerykanki. Polska po pierwszym tygodniu zmagań jest liderem tabeli z kompletem zwycięstw. Kroku biało-czerwonym dotrzymują jedynie niepokonane Brazylijki. I to właśnie ekipa z "Kraju Kawy" plasuje się tuż nad Polską w rankingu FIVB z przewagą niespełna 15 punktów.

 

Siatkarki "Canarinhos" wystąpią w równolegle toczącym się turnieju w meksykańskim Makau, a ich przeciwniczkami będą Japonki, Holenderki, Włoszki oraz Tajki.

 

Polki oprócz gonienia Brazylijek w korespondencyjnej walce, muszą skupić się na obronie trzeciej lokaty, ponieważ ich przewaga nad USA wynosi raptem pięć "oczek". Liderkami rankingu FIVB są Turczynki.

 

Czołówka rankingu FIVB siatkarek:

 

1. Turcja 380.93 pkt
2. Brazylia 371.68
3. Polska 356.73
4. USA 351.07
5. Włochy 343.79
6. Chiny 337.12
7. Serbia 328.02
8. Japonia 314.61
9. Dominikana 298.64
10. Kanada 290.61

 

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie