Polski Związek Pływacki wydał oświadczenie. Chodzi o pływaczkę na dopingu

Inne
Polski Związek Pływacki wydał oświadczenie. Chodzi o pływaczkę na dopingu
fot. Cyfrasport
Alicja Tchórz

Szerokim echem odbiła się sprawa Alicji Tchórz, u której wykryto niedozwolone substancje dopingujące. Sama zawodniczka zaprzecza, jakoby stosowała zakazane środki. Oświadczenie w tej sprawie wydał Polski Związek Pływacki.

Badania przeprowadzono na początku kwietnia podczas zmagań o Grand Prix Polski w Warszawie. Tchórz zdążyła już odnieść się do tej sprawy za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

Doświadczona 31-letnia pływaczka na swoim koncie posiada m.in. mistrzostwo Europy na krótkim basenie w stylu zmiennym oraz złoto w sztafecie. Występowała na igrzyskach olimpijskich w Londynie oraz Rio de Janeiro.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polska olimpijka złapana na dopingu! Jest oświadczenie

 

Na temat sytuacji Tchórz wypowiedział się już Polski Związek Pływacki, który przesłał oświadczenie. Jego treść prezentujemy poniżej.

 

"Informujemy, że do Polskiego Związku Pływackiego wypłynęła informacja od Polskiej Agencji Antydopingowej o wykryciu niedozwolonej substancji w próbkach A i B pobranych od zawodniczki Alicji Tchórz podczas zawodów Arena Grand Prix Puchar Polski w Warszawie. Wobec zawodniczki toczy się postępowanie i jest ona tymczasowo zawieszona.

 

Alicja Tchórz w 2023 roku dokumentem wystosowanym do Polskiego Związku Pływackiego oficjalnie zakończyła karierę w kadrze narodowej jako zawodniczka, od 2023 roku nie jest także objęta szkoleniem centralnym.

 

Jednocześnie informujemy, że Polski Związek Pływacki potępia wszelkie akty łamania zasad zdrowego sportu, jednakże do zakończenia sprawy przez Polską Agencję Antydopingową nie będziemy komentować tej sytuacji.

 

W imieniu Zarządu Polskiego Związku Pływackiego

 

Prezes Otylia Jędrzejczak"

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie