Na igrzyskach w Rio zadziwił świat. Teraz kończy karierę

Inne
Na igrzyskach w Rio zadziwił świat. Teraz kończy karierę
fot. PAP/EPA/LUONG THAI LINH
Joseph Schooling, mistrz olimpijski w pływaniu z Rio de Janeiro, zakończył karierę

Jedyny złoty medalista olimpijski z Singapuru pływak Joseph Schooling poinformował oficjalnie, że zdecydował się zakończyć karierę sportową. "Dzisiaj rozpoczyna się nowy rozdział życia, odchodzę od pływania wyczynowego" - napisał na Facebooku.

Znany w swoim kraju jako "latająca ryba Singapuru" 28-letni dzisiaj Schooling zadziwił pływacki świat, pokonując swojego idola z dzieciństwa Amerykanina Michaela Phelpsa i wygrywając z nim na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku na 100 metrów stylem motylkowym z czasem 50,39 sekundy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ślubu nie będzie! Najgłośniejsze rozstanie w świecie sportu stało się faktem

 

To był największy sukces w jego karierze, w Tokio w 2021 roku nie udało mu się przebrnąć eliminacji.

 

"Pływanie wniosło w moje życie ogromne doświadczenie. Zwycięstwa były ekscytujące, porażki upokarzające i razem zbudowały we mnie odporność, która przyda się na nowej drodze" - dodał.

 

Schooling kończy karierę z jednym złotym medalem olimpijskim, trzema złotymi Igrzysk Azjatyckich i 29 z Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej.

 

"Chociaż wycofuję się z rywalizacji, pływanie na zawsze pozostanie częścią tego, kim jestem. Teraz chcę odkrywać nowe pasje, stawiać czoła różnym wyzwaniom i zobaczyć, dokąd zaprowadzi mnie kolejny etap życia" - zakończył.

GW, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie