Poznaliśmy finalistów baraży o awans do Fortuna 1 Ligi

Za nami półfinały baraży o awans do Fortuna 1 Ligi. Już wiemy, które drużyny zmierzą się w finale. Będą to KKS Kalisz i Stal Stalowa Wola. Spotkanie decydujące o promocji do wyższej klasy rozgrywkowej odbędzie się 1 czerwca.

W pierwszym czwartkowym półfinale KKS zmierzył się u siebie z Polonią Bytom. Gospodarze odnieśli skromne zwycięstwo 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Hubert Sobol. Przypomnijmy, że kaliszanie ukończyli sezon zasadniczy na piątym miejscu w tabeli.

Natomiast czwarta po 34 kolejkach Stal Stalowa Wola na własnym stadionie zagrała z Chojniczanką Chojnice. Najważniejsze momenty dla losów tego spotkania miały miejsce w drugiej połowie. Stal wyszła na prowadzenie w 60. minucie gry. Do siatki z rzutu wolnego trafił Damian Urban. W doliczonym czasie meczu na 2:0 podwyższył Bartosz Pioterczak.

Kilkadziesiąt sekund później gola kontaktowego dla Chojniczanki strzelił Tomasz Boczek. Podopiecznym Krzysztofa Brede zabrakło jednak czasu na doprowadzenie do wyrównania. Stal wygrała i to ona zagra w finale baraży. Spotkanie zostanie rozegrane 1 czerwca w Kaliszu.