Zmian ciąg dalszy. Polski klub rozstał się z trzema siatkarzami

Siatkówka
Zmian ciąg dalszy. Polski klub rozstał się z trzema siatkarzami
fot. PAP
Zmiany w Cuprum Lubin.

Klub KGHM Cuprum Lubin zakończył współpracę z trzema siatkarzami. Kajetan Kubicki, Alexander Berger oraz Dominik Czerny nie będą już reprezentowali barw tej drużyny.

Po fuzji klubów z Lubina i Gorzowa Wielkopolskiego, siatkarze Cuprum przeniosą się w przyszłym sezonie do nowej lokalizacji. Nowa drużyna będzie się nazywała Cuprum Stilon Gorzów. W klubie dojdzie też do zmian personalnych. Klub wcześniej pożegnał trenera Pawła Ruska, a teraz rozstał się z trzema zawodnikami.

 

Zobacz także: Mocny transfer klubu PlusLigi! Reprezentacyjny bombardier podpisał kontrakt

 

Kajetan Kubicki zadebiutował w miedziowych barwach oraz w PlusLidze w sezonie 2022/23. Młody rozgrywający przez dwa lata rozegrał 55 meczów, zdobywając 62 punkty. Najwięcej wywalczył w starciu z GKS Katowice (6 oczek).

 

Alexander Berger dołączył do drużyny Cuprum również w 2022 roku i wystąpił łącznie w 46 meczach, w których wywalczył 564 punkty. W ciągu dwóch sezonów zaserwował 24 asy i postawił 38 bloków. W minionym sezonie był najlepiej przyjmującym zawodnikiem swej drużyny – zanotował 47% pozytywnego przyjęcia.

 

 

 

 

Dominik Czerny to kolejny zawodnik, który w Cuprum zaczynał swoją przygodę z PlusLigą. Od sezonu 2022/23 rozegrał w tej drużynie 25 spotkań, zdobywając przy tym 20 punktów. Razem z Kajetanem Kubickim występował też w reprezentacji Polski U20 i U21, odnosząc sukcesy.

Robert Murawski/Polsat Sport, ks.cuprum.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie