Dzień do meczu, a tu takie wieści z kadry. Probierz ma problem

Dzień do meczu, a tu takie wieści z kadry. Probierz ma problem
fot. PAP

W niedzielę reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz na tegorocznym Euro. Rywalem "Biało-Czerwonych" będzie Holandia. Na dzień przed meczem selekcjoner Michał Probierz ma pełną listę zmartwień - w jego zespole nie brakuje mniejszych i większych urazów. Oto najświeższy raport medyczny.

Polscy piłkarze rozpoczęli zgrupowanie 3 czerwca. Piłkarze zjechali się do Warszawy i przez kilka dni trenowali pod okiem sztabu szkoleniowego. W piątek 7 czerwca rozegrali natomiast pierwszy sparing przeciwko Ukrainie. Trzy dni później ponownie czekał ich mecz - tym razem z Turcją.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tragedia, nie żyje reprezentacyjny bramkarz. Ledwie 10 dni temu powstrzymywał Belgów


Oba spotkania Polacy wygrali, ale oba także przypłacili urazami. Kontuzja Arkadiusza Milika pozbawiła go możliwości wyjazdu na Euro, a mniejsze problemy ze zdrowiem dotknęły między innymi Karola Świderskiego, Pawła Dawidowicza i Roberta Lewandowskiego.


Według sobotnich informacji "Przeglądu Sportowego Onet" pozytywne wieści tyczą się jedynie tego pierwszego. Świderski drugi dzień z rzędu trenował na pełnych obciążeniach i ma być gotowy na niedzielę.

 

Gorzej wygląda sytuacja Dawidowicza i Lewandowskiego. Obrońca nie bierze udziału w zajęciach z drużyną. Wszystko wskazuje na to, że nie zdąży wykurować się do niedzieli.

 

Występ kapitana jest natomiast wykluczony. O tym PZPN informował już na kilka dni przed początkiem imprezy. Napastnik FC Barcelona także nie trenuje z resztą kolegów.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie