Holender zakpił z Polaków. Ostra riposta Hajty na antenie! "Szanuj nasze zasady"

Holender zakpił z Polaków. Ostra riposta Hajty na antenie! "Szanuj nasze zasady"
fot. PAP/Polsat Sport
Holender zakpił z Polaków. Ostra riposta Hajty na antenie! "Szanuj nasze zasady"

Wielkimi krokami zbliża się mecz Polska - Holandia na Euro 2024. Atmosfera przed tym spotkaniem jest gorąca, a jeszcze bardziej podgrzał ją Jan de Zeeuw - Holender, który w latach 2006-2009 był dyrektorem naszej reprezentacji. W wywiadzie dla gazety "De Volkskrant" zakpił z Polaków, mówiąc, że nie potrafią oni grać w piłkę. Na ripostę nie musiał długo czekać - ta padła z ust Tomasza Hajty w naszym programie "Cafe Euro Cast".

W meczu pierwszej kolejki Euro 2024 Polska zmierzy się z Holandią. Oczywistym faworytem tej potyczki są "Oranje", co w niewybredny sposób podkreślił w rozmowie z gazetą "De Volkskrant" Jan de Zeeuw. Holender w latach 2006-2009 był dyrektorem reprezentacji Polski i to on zachęcał działaczy PZPN do zatrudnienia Leo Beenhakkera.

 

ZOBACZ TAKŻE: Niemcy pokazali moc! Wyśmienity start EURO 2024 dla gospodarzy turnieju


- W barażach z Walią przez 120 minut nie było ani jednego celnego strzału. Polacy wygrali dopiero po rzutach karnych. Holandia nie musi wystawiać bramkarza. Polska nie potrafi grać w piłkę nożną, jeśli wywrze się presję, nie będą nic wiedzieć. Pomocnik Zieliński nie grał w Napoli od dwóch miesięcy z powodu kłótni z prezesem. Bramkarz Szczęsny jest dobry, ale obrońcy zawodzą. Szczególnie Dawidowicz ma promień skrętu ciężarówki - mówił de Zeeuw.


Te słowa odbiły się w Polsce szerokim echem. Bez komentarza nie mógł pozostawić ich Tomasz Hajto. Ekspert Polsatu Sport odniósł się do wypowiedzi Holendra w naszym programie "Cafe Euro Cast".


- Holendrzy to są bardzo mili ludzie. A nam akurat w Polsce trafił się taki, które chce nas umoralniać i uczyć piłki. Nie podoba mi się to. Proponuję dwa kroki do tyłu i niech następnym razem przemyśli, co mówi w wywiadzie. Jeżeli mieszka w naszym kraju, wymagam szacunku dla ludzi, którzy coś w naszej piłce osiągnęli. A skoro tak mu się tutaj nie podoba, to może wrócić do Holandii. Ja zawsze mówię jedną rzecz: jako obcokrajowiec mieszkający w Polsce szanuj nasze zasady, akceptuj naszą kulturę - odpowiedział Hajto.


Mecz Polska - Holandia rozpocznie się w niedzielę o 15:00.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie