Kapitalny dzień reprezentacji Polski! Biało-Czerwoni zachwycają podczas ME

Reprezentacja Polski sięgnęła w sobotę w Szeged po kolejne medale ME w kajakarstwie

Sobota jest wyjątkowo udanym dniem dla reprezentacji Polski, startującej w mistrzostwach Europy w kajakarstwie. Biało-Czerwoni sięgnęli w węgierskim Szeged po cztery kolejne medale!

Najpierw powody do radości miały Katarzyna Kołodziejczyk i Sandra Ostrowska, które w nieolimpijskiej konkurencji K2 200 m wywalczyły brąz. Triumfowały Węgierki Blanka Kiss i Anna Lucz, zaś na drugim miejscu finiszowały Słowenki.

Srebro w nieolimpijskiej konkurencji K1 200 m zdobył Jakub Stepun, który walkę o krążek z najcenniejszego kruszcu przegrał z Ukraińcem Oleksandrem Zajcewem o zaledwie 0,03 sekundy! Trzeci był Gruzin Badri Kawelaszwili.

Na drugim stopniu podium zakończyły zmagania w nieolimpijskiej konkurencji C2 200 m także Sylwia Szczerbińska i Dorota Borowska. Im również zabrakło do złota naprawdę niewiele, ponieważ Hiszpanki Anita Jacome i Maria Corbera finiszowały szybciej o 0,38 s. Trzecią lokatę zajęły Węgierki.

Oleksii Koliadych, który w piątek cieszył się ze złota w konkurencji C1 200 m, dzień później sięgnął po kolejny medal mistrzostw Europy, zdobywając wraz z Aleksandrem Kitewskim srebro w nieolimpijskiej konkurencji C2 200 m. Polacy przegrali z Rosjanami Aleksiejem Korowaszkowem i Iwanem Sztylem. Trzeci byli Hiszpanie.

Po dwóch dniach finałowej rywalizacji biało-czerwoni mają na koncie 10 medali, w tym dwa złote. Ostatnie dziewięć finałów zaplanowano na niedzielę.