Po udanym sezonie trafił do PlusLigi! Kanadyjski siatkarz wzmocni polski klub

Robert MurawskiSiatkówka

Fynnian McCarthy został nowym siatkarzem Bogdanki LUK Lublin. Kanadyjski środkowy trafił do PlusLigi z czeskiego klubu VK Lvi Praha.

Fynn McCarthy (rocznik 1999) gra na pozycji środkowego. Kanadyjczyk trafił do Europy do francuskiego klubu Montpellier UC, gdzie grał przez dwa sezony (2018–20). Trzy ostatnie lata występował w drużynie VK Lvi Praha 2021–24.

 

Zobacz także: Kto będzie reprezentować Polskę na siatkarskim turnieju IO w Paryżu? Poznaliśmy odpowiedź

 

Z tym klubem zdobył mistrzostwo i dwa wicemistrzostwa Czech. W minionym sezonie okazał się jednym z najlepszych blokujących rozgrywek, powstrzymując rywali 84 razy, a 42 asy serwisowe zapewniły mu miejsce wśród najlepiej zagrywających; w całym sezonie zdobył łącznie 302 punkty. Jego drużyna w ostatniej edycji rozgrywek awansowała do fazy play-off Ligi Mistrzów, a po fazie grupowej McCarthy był na podium najlepiej serwujących, serwując 14 asów.

 

Od 2017 roku z reprezentację Kanady zdobywa medale najważniejszych imprez Ameryki Północnej w różnych kategoriach wiekowych. Tegoroczną kampanię reprezentacyjną zainaugurował kapitalnymi statystykami w Lidze Narodów: jego skuteczność po dwóch turniejach to prawie 61%! Punktował 64 razy, w tym: dwudziestokrotnie blokiem i pięciokrotnie zza dziewiątego metra.

 

 

– Jesteśmy podekscytowani perspektywą konfrontacji Fynna z Najlepszą Ligą Świata. Ma za sobą bardzo udany sezon i wierzymy, że znajdzie u nas iskrę, która pozwoli rozniecić jego potencjał do rozmiarów, które już sygnalizował. Budując swoją siatkarską tożsamość, z łatwością odnajdzie w sobie gen Naszego Klubu, którego ważną częścią jest dążenie do stałego rozwoju – powiedział prezes klubu Krzysztof Skubiszewski.

Polsat Sport, lkpslublin.pl
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Brazylia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie