Podpisał kontrakt ze Skrą, ale... zagra w innym klubie! Wyjaśniła się przyszłość polskiego siatkarza

Robert MurawskiSiatkówka
Podpisał kontrakt ze Skrą, ale... zagra w innym klubie! Wyjaśniła się przyszłość polskiego siatkarza
fot. CEV
Błażej Bień gra w reprezentacji Polski U20.

Ten siatkarz jest uznawany za jednego z najzdolniejszych rozgrywających młodego pokolenia. Błażej Bień podpisał czteroletni kontrakt z PGE GiEK Skrą Bełchatów, ale w najbliższym sezonie będzie się ogrywał na boiskach Tauron 1. Ligi. Wiadomo już, że zagra w drużynie BKS Visła Proline Bydgoszcz.

Błażej Bień (rocznik 2005) przygodę z siatkówką rozpoczął w drużynie Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, występującej w drugiej lidze. W barwach częstochowskiego zespołu zdobył mistrzostwo Polski juniorów młodszych (2022) oraz mistrzostwo Polski juniorów (2024). W obu turniejach otrzymał nagrodę MVP finałów.

 

Zobacz także: Ważny sprawdzian reprezentacji siatkarek! To wielka gratka dla polskich kibiców

 

Utalentowany siatkarz na swoim koncie również występy w reprezentacji Polski. Z kadrą U20 w styczniu 2024 roku wygrał w turnieju EEVZA, co zapewniło Polakom awans do tegorocznych mistrzostw Europy U20.

 

 

W maju Bień podpisał czteroletni kontrakt z PGE GiEK Skrą Bełchatów. Już wówczas zaznaczono, że najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu do jednej z pierwszoligowych drużyn. Teraz okazało się, że tym klubem będzie BKS Visła Proline Bydgoszcz. Będzie tam miał okazję współpracować z jednym z najlepszych rozgrywających w historii PlusLigi, bo trenerem bydgoskiego klubu jest Michal Masny.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie