Rekordzista PlusLigi podjął decyzję! Wiadomo, gdzie zagra w przyszłym sezonie

Robert MurawskiSiatkówka
Rekordzista PlusLigi podjął decyzję! Wiadomo, gdzie zagra w przyszłym sezonie
fot. Cyfrasport
Karol Butryn nadal będzie grał w Aluron CMC Warcie Zawiercie.

Pojawiły się kolejne informacje na temat składu Aluron CMC Warty Zawiercie na sezon 2024/25. Drugi rok w tym klubie spędzi atakujący Karol Butryn. Siatkarz pobił rekord PlusLigi – zaserwował 80 asów w jednym sezonie.

Karol Butryn (rocznik 1993) do Zawiercia przeniósł się w 2023 roku z Indykpolu AZS Olsztyn. Pierwszy sezon w żółto-zielonych barwach okazał się bardzo owocny. Atakujący po raz pierwszy w karierze zdobył Tauron Puchar Polski, wywalczył srebrny medal PlusLigi i zadebiutował w europejskich pucharach.

Zobacz także: Klub z Zawiercia potwierdził! Kluczowy siatkarz zostaje w drużynie

 

– Już w trakcie pierwszego sezonu przekonałem się, że to świetnie zorganizowany klub, który umożliwia nam ciągły rozwój i walkę o najwyższe cele. Przed nami debiut w Superpucharze Polski, rywalizacja w Lidze Mistrzów oraz krajowe rozgrywki. Przed nami bardzo ciekawy sezon, nie mogę już się doczekać. Mam nadzieję, że wypadniemy w nim jeszcze lepiej, niż w poprzednim – powiedział Karol Butryn.

 

Butryn w minionym sezonie opuścił tylko jedno ligowe spotkanie. Łącznie rozegrał aż 49 meczów: 36 w PlusLidze, 10 w Pucharze CEV oraz 3 w Pucharze Polski. Aż dziesięciokrotnie nagradzany był statuetką MVP. Siatkarz w swej karierze rozegrał już osiem sezonów w PlusLidze, wystąpił w 243 meczach i zdobył 4005 punktów. Przekroczył barierę 4000 punktów w PlusLidze jako siódmy siatkarz w historii.

 

 

W trakcie sezonu wywalczył 763 punkty. Skończył 627 z 1245 ataków, co dało mu 50,4% skuteczności. 35 razy zatrzymywał rywali blokiem. Kibicom na pewno najlepiej w pamięć zapadała jego atomowa zagrywka, która wielokrotnie sprawiała przeciwnikom problemy. W żółto-zielonych barwach ma już na swoim koncie 101 asów serwisowych, w tym 80 w samej PlusLidze. Takiego wyniku w jednym sezonie polskiej ligi nie osiągnął jeszcze żaden zawodnik.

 

 

 

 

– Umowę z Karolem podpisywaliśmy z przekonaniem, że to siatkarz gotowy do gry o najwyższe cele. Rekordowa liczba statuetek MVP dowodzi, że nie myliliśmy się w tej ocenie. Uważam, że w nadchodzącym sezonie, przy mniej morderczym kalendarzu i ze wsparciem Kyle'a Ensinga, może pokazać jeszcze więcej – przyznał prezes klubu Kryspin Baran.

Polsat Sport, aluroncmc.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie