Powrót po sześciu latach! Siatkarka znów zagra w Tauron Lidze

Robert MurawskiSiatkówka
Powrót po sześciu latach! Siatkarka znów zagra w Tauron Lidze
fot. PAP/ Tytus Żmijewski
Weronika Fojucik grała w ekstraklasie siatkarek w barwach Pałacu Bydgoszcz.

Drużyna Sokół & Hagric Mogilno w przyszłym sezonie zadebiutuje w Tauron Lidze. Klub powoli odsłania karty przed kolejnym sezonem. Wiadomo już, że w składzie pozostanie Weronika Fojucik. Będzie to dla tej siatkarki powrót do ekstraklasy po sześciu latach.

Weronika Fojucik (rocznik 1996) gra na pozycji przyjmującej. Siatkarka przez wiele lat reprezentowała barwy Pałacu Bydgoszcz. W tym klubie w sezonie 2013/14 zadebiutowała w ekstraklasie siatkarek. Rozegrała w niej łącznie pięć sezonów, zagrała w 95 meczach i zdobyła 351 punktów. Po raz ostatni na najwyższym poziomie występowała w rozgrywkach 2017/18.

Zobacz także: Na ten talent warto zwrócić uwagę! Polska siatkarka zadebiutuje w elicie

 

W kolejnych latach grała w klubach Joker Świecie (2018–20) oraz Enea Energetyk Poznań (2020–22). W 2022 roku została siatkarką drużyny Sokół Mogilno, z którą w 2024 roku wygrała 1. Ligę i awansowała do Tauron Ligi.

 

"Nie mogło być inaczej i nie wyobrażaliśmy sobie gry w Elicie bez naszej przyjmującej i przede wszystkim osoby stąd. Weronika, to wzór wytrwałości i determinacji. Jeszcze nie tak dawno temu nieprzyjemna kontuzja, ale dzięki swojej ciężkiej pracy, szybki powrót do zdrowia i ponownie szczera radość z gry w siatkówkę. Cieszymy się, że spoglądamy w tym samym kierunku i walczymy ku chwale naszego Sokoła" – napisał klub w mediach społecznościowych.

 

 

 

 

Sokół & Hagric Mogilno po raz pierwszy w historii zagra w ekstraklasie siatkarek. Drużynę nadal będzie prowadził trener Mikołaj Mariaskin. Wiadomo też, że w Sokole zagrają Maja Pilarczyk (środkowa), Julita Rafałko (libero), Aleksandra Szczepańska i Natalia Gajewska (rozgrywające) oraz Weronika Fojucik (przyjmująca).

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie