Ukraiński klub zagra w Polsce! Kibice zobaczą europejskie puchary

Piłka nożna
Ukraiński klub zagra w Polsce! Kibice zobaczą europejskie puchary
Fot. PAP
Piłkarze ukraińskiej Polissii Żytomierz będą podejmowali na stadionie Piasta Gliwice rywali w najbliższej edycji Ligi Konferencji.

Piłkarze ukraińskiej Polissii Żytomierz będą podejmowali na stadionie Piasta Gliwice rywali w najbliższej edycji Ligi Konferencji. Umowę w tej sprawie podpisały władze obu klubów.

Przedstawiciele piątej drużyny minionego sezonu ukraińskiej ekstraklasy wizytowali we wtorek stadion, na którym na co dzień mecze rozgrywa Piast Gliwice. Dwa dni później zawarta została umowa dotycząca wynajmu obiektu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Oddadzą pozostałe mecze na EURO walkowerem? Sensacyjne ultimatum

 

„Stadion Miejski im. Piotra Wieczorka jest na co dzień siedzibą Piasta, ale w najbliższym okresie będą tutaj rozgrywane mecze w ramach eliminacji europejskich pucharów. Naszym głównym zadaniem będzie przygotowanie obiektu i wsparcie Polissii Żytomierz w dniach meczowych. Cieszymy się, że będziemy mogli pomóc” – stwierdził p.o. prezesa gliwickiego klubu Marcin Szeliga.

 

Drużyna Piasta w zeszłym roku „dzieliła” stadion z Ruchem Chorzów, który w Gliwicach wywalczył w czerwcu 2023 roku awans do ekstraklasy. „Niebiescy” nie mogą korzystać ze swojego pozbawionego oświetlenia obiektu, w październiku 2024 przenieśli się na Stadion Śląski.

 

Polissia rozpocznie udział w eliminacjach LK od 2. rundy, w której jej rywalem będzie NK Olimpija Lublana. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Słowenii 25 lipca, a rewanż w Gliwicach 1 sierpnia.

 

Finał Ligi Konferencji odbędzie się 28 maja 2025 we Wrocławiu.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie