Oddadzą pozostałe mecze na EURO walkowerem? Sensacyjne ultimatum

Piłka nożna
Oddadzą pozostałe mecze na EURO walkowerem? Sensacyjne ultimatum
fot. PAP
Oddadzą pozostałe mecze na EURO walkowerem? Sensacyjne ultimatum związku.

Serbski Związek Piłki Nożnej zagroził, że jeżeli UEFA nie ukarze Albanii i Chorwacji, za zachowanie ich kibiców, to rozważy nawet odmówienie wyjścia na boisko w przyszłych meczach.

Na krążących po internecie nagraniach słychać wyraźnie, że w środowym meczu Euro 2024 pomiędzy Albanią i Chorwacją kibice obu drużyn śpiewają wulgarną, antyserbską piosenkę. Bulwersujący, nawołujący do przemocy tekst przyśpiewki wzburzył oficjeli serbskiego związku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Już wszystko jasne! Wtedy Szymon Marciniak rozpocznie pracę na Euro

 

- To, co się stało, jest skandaliczne i zwrócimy się do UEFA o nałożenie sankcji, nawet kosztem niekontynuowania rozgrywek - powiedział sekretarz generalny serbskiej federacji piłkarskiej Jovan Surbatović - Zwrócimy się do UEFA o ukaranie federacji obu krajów. Nie chcemy w tym uczestniczyć, ale jeśli UEFA ich nie ukarze, zastanowimy się, jak postąpić.

 

Jeśli Serbowie odmówiliby wyjścia na mecz turnieju finałowego Euro, to zostaliby ukarani porażką 0:3 i zapewne bardzo wysoką karą finansową.

 

- My, Serbowie, jesteśmy dżentelmenami i mamy otwarte serca, więc apeluję do kibiców, aby pozostali dżentelmenami - zakończył Subatović.

 

W ostatniej kolejce fazy grupowej Serbia spotka się z Danią.

Mateusz Przyrowski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie