Wielki powrót stał się faktem. Duże wzmocnienie ZAKSY

Siatkówka
Wielki powrót stał się faktem. Duże wzmocnienie ZAKSY
fot. Cyfrasport
Rafał Szymura nowym przyjmującym ZAKSY

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma nowego przyjmującego. Do ekipy wielokrotnych mistrzów Polski wrócił Rafał Szymura. Siatkarz ten grał już w tym zespole w latach 2017-2019.

"Jestem nastawiony optymistycznie, mamy zbudowaną mocną drużynę. Na pewno będzie ona zupełnie inna niż ta, która była wcześniej. Zawsze przechodząc do nowej drużyny jestem pozytywnie nastawiony i tak też jest w tym wypadku. Myślę, że stworzymy dobrą, zgraną grupę i będziemy walczyć w każdym meczu. Osobiście stawiam sobie cel aby być jak najwyżej w zestawieniu i razem z ZAKSĄ walczyć o medale" – przyznał najnowszy nabytek kędzierzynian.

 

ZOBACZ TAKŻE: Były trener Polaków znów dał o sobie znać. "Nie byliśmy do tego przyzwyczajeni"

 

Z Jastrzębskim Węglem Szymura zdobył trzy razy tytuł mistrza Polski (w tym w poprzednim sezonie) i raz z ZAKSĄ (2019 r.).

 

To trzeci nowo zakontraktowany zawodnik kędzierzyńskiego zespołu. Wcześniej do drużyny przyszli Bartosz Kurek (został kapitanem) i atakujący Mateusz Rećko. Nowym trenerem został Włoch Andrea Giani. W drużynie pozostali: David Smith (środkowy) i Erik Shoji (libero), Norweg Andreas Takvam (środkowy), rumuński przyjmujący Daniel Chitigoi, rozgrywający Marcin Janusz i przyjmujący Jakub Szymański.

 

Sezon 2023/2024 kędzierzynianie zakończyli w PlusLidze na 10. miejscu.

KP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie