Fatalne informacje przed meczem Polska - Turcja. Gwiazda wykluczona z meczu!

Fatalne informacje przed meczem Polska - Turcja. Gwiazda wykluczona z meczu!
fot. FIVB
Gwiazda reprezentacji Turcji (druga z prawej) nie zagra z Polską

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia ćwierćfinałowego starcia w Lidze Narodów siatkarek pomiędzy Polską a Turcją. Niestety, w meczu zabraknie gwiazdy reprezentacji spod znaku półksiężyca. Mowa o znakomitej przyjmującej Hande Baladin, która zmaga się z kontuzją mięśni brzucha.

To niewątpliwie gigantyczne osłabienie dla zespołu znad Bosforu. Baladin w trzech turniejach Ligi Narodów była jednym z filarów swojej reprezentacji - zarówno w ataku, jak i w przyjęciu. O kłopotach zdrowotnych poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

"Niestety, nie będę mogła wziąć udziału w finale VNL. Ale ta krótka przerwa będzie dla mnie jedynie małym procesem uzdrawiania i wzmacniania. Wasze wiadomości i życzenia przekazywane w trakcie tego procesu są dla mnie bardzo silnym źródłem motywacji. Bardzo wam za to dziękuję" - napisała.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jest nowy ranking FIVB. Istotne zmiany!

 

Wszystko wskazuje na to, że przerwa w grze Baladin potrwa około trzech tygodni, toteż Turczynka powinna zdążyć na tegoroczne igrzyska olimpijskie.

 

"Największe marzenie wszystkich nas jest wspólne. Mam pełną wiarę, że wrócę silniejsza do koleżanek z drużyny i urzeczywistnimy nasze marzenie. Nie mogę doczekać się, kiedy w Paryżu odniosę wielki sukces dzięki waszemu wsparciu i wierze we mnie" - przyznała.

 

Mecz Polski z Turcją odbędzie się w piątkowe popołudnie czasu polskiego i będzie ostatnim ćwierćfinałem tegorocznego turnieju finałowego VNL w Bangkoku. W półfinale są już Brazylijki i Japonki, które zagrają ze sobą o finał. Biało-czerwone w razie awansu zmierzą się z Włoszkami lub Amerykankami.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie