Jest nowy ranking FIVB. Istotne zmiany!

Krystian NatońskiInne
Jest nowy ranking FIVB. Istotne zmiany!
fot. FIVB
Reprezentacja Argentyny zapewniła sobie awans na igrzyska

Po czwartkowych meczach Ligi Narodów doszło do sporych przetasowań w czołówce rankingu FIVB siatkarzy. Na podium wskoczyła reprezentacja Słowenii, która zepchnęła z trzeciej lokaty Brazylię. Awans o trzy pozycje zanotowała Kanada, natomiast Argentyna utrzymując ósme miejsce zapewniła sobie kwalifikację na igrzyska olimpijskie. Liderem nadal pozostaje Polska.

Walka o przepustkę do Paryża znalazła się już na ostatniej prostej, podobnie jak rywalizacja o jak najwyższe miejsce w rankingu FIVB, co pozwala teoretycznie na wylosowanie łatwiejszych rywali w fazie grupowej igrzysk.

 

O swój los może być spokojna Polska, której tylko kataklizm i niespodziewany regres formy mógłby pozbawić pierwszej pozycji w rankingu FIVB. Podopieczni Nikoli Grbicia umocnili swoją lokatę po czwartkowej wygranej nad wiceliderem - Włochami. Z kolei w piątek zmierzą się z Argentyną.

 

"Albicelestes" też mają powody do zadowolenia. We czwartek pewnie pokonali Turcję bez straty seta, a po porażce Kuby ze Słowenią 2:3 zapewnili sobie awans na igrzyska. Warto zaznaczyć, że siatkarze z Ameryki Południowej to brązowi medaliści poprzednich zmagań olimpijskich w Tokio.

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Narodów: Wyniki i skróty meczów - 20.06

 

A skoro mowa o Słowenii, to warto zaznaczyć, że zespół ten dokonał sporego skoku w rankingu FIVB - aż o trzy pozycje i awansował na podium kosztem Brazylii! "Canarinhos" spadli na czwarte miejsce po porażce z USA 2:3.

 

Spory awans, również o trzy pozycje, zanotowała Kanada, która ograła Niemców 3:0 i dzięki temu wskoczyła na dziewiątą lokatę w rankingu. W tarapatach natomiast znalazła się Kuba, która wypadła z czołowej dziesiątki zestawienia i obecnie zajmuje dwunaste miejsce.

 

Kubańczycy wciąż nie są pewni awansu do Paryża, podobnie jak Serbia. Obie reprezentacje walczą o ostatnie wolne miejsce na igrzyska. W znacznie lepszej sytuacji jest ekipa z Bałkanów, która jest wyżej w rankingu, a dodatkowo w Lidze Narodów ma do rozegrania jeden mecz więcej. Serbowie zagrają jeszcze z Turcją, Polską i Słowenią, natomiast Kuba z Bułgarią i Polską.

 

Czołówka rankingu FIVB:

 

1. Polska 418.10 pkt
2. Włochy 363.44
3. Słowenia 343.24
4. Brazylia 338.14
5. Japonia 338.08
6. USA 332.37
7. Francja 315.16
8. Argentyna 298.75
9. Kanada 264.63
10. Serbia 256.50

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie