Kapitalny występ polskiego siatkarza! Czy ma szansę pojechać na igrzyska? (WIDEO)

Robert MurawskiSiatkówka
Kapitalny występ polskiego siatkarza! Czy ma szansę pojechać na igrzyska? (WIDEO)
fot. FIVB
Bartłomiej Bołądź zaprezentował dobrą formę w meczu przeciwko Serbii w VNL 2024.

Reprezentacja Polski pokonała Serbię 3:2 w meczu Ligi Narodów siatkarzy. Serbowie walczyli w tym meczu o awans na igrzyska. W polskiej drużynie, która olimpijską przepustkę uzyskała już w 2023 roku, kilku siatkarzy próbowało udowodnić selekcjonerowi, że są gotowi na to, by znaleźć się w kadrze na paryską wyprawę. Jednym z nich był atakujący Bartłomiej Bołądź.

Bartłomiej Bołądź obecny sezon Ligi Narodów może zaliczyć do udanych. Potwierdził to w meczu z reprezentacją Serbii, w którym zdobył 25 punktów (20/26 = 77% skuteczności w ataku + 5 asów serwisowych). Kończył akcje w decydujących momentach setów, a w trzeciej partii popisał się imponującą serią czterech asów serwisowych z rzędu.

 

Zobacz także: Wilfredo Leon wrócił w kapitalnym stylu! Tak zagrał w meczu z Włochami (WIDEO)

 

Staram się nie przeszkadzać chłopakom, bo poziomem na treningach i meczach pokazują, że są najlepsi na świecie. Fajnie, że wygraliśmy, ale na pewno było parę elementów, które nam jeszcze nie wychodziły – powiedział skromnie po meczu.

 

Atakujący Projektu Warszawa pokazał, że nie rezygnuje z walki o miejsce w kadrze na igrzyska w Paryżu. Trener Nikola Grbić na olimpijski turniej powoła 13 zawodników (12+1), a wśród nich najprawdopodobniej dwóch atakujących. Numerem jeden na tej pozycji jest Bartosz Kurek. Wydaje się, że o drugie miejsce w kadrze rywalizują wracający do formy Łukasz Kaczmarek oraz Bartłomiej Bołądź. Który z nich zyska zaufanie selekcjonera?

 

Bartłomiej Bołądź - najlepsze akcje w meczu Polski z Serbią w materiale wideo:


Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie