Przetasowania w rankingu FIVB. Polacy muszą patrzeć przez ramię!

Przetasowania w rankingu FIVB. Polacy muszą patrzeć przez ramię!
fot. FIVB
Przetasowania w rankingu FIVB. Polacy muszą patrzeć przez ramię!

Reprezentacja Polski jest i - wszystko na to wskazuje - jeszcze długo pozostanie liderem rankingu FIVB. Niemniej "Biało-Czerwoni" muszą zachować czujność, bo za ich plecami dzieją się ciekawe rzeczy. W sobotni wieczór poznaliśmy mianowicie nowego wicelidera zestawienia.

Ranking FIVB aktualizowany jest na bieżąco po każdym meczu o punkty. Stanowi nie tylko wartościowe odzwierciedlenie bieżącej siły poszczególnych drużyn, ale może być także przepustką na najważniejsze imprezy. Choćby na igrzyska olimpijskie, na które część drużyn awansowała właśnie dzięki odpowiednio wysokiej lokacie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kapitalny występ polskiego siatkarza! Czy ma szansę pojechać na igrzyska? (WIDEO)


Poza tym ranking jest też kwestią niezwykle prestiżową. Każda z czołowych reprezentacji marzy o tym, aby awansować na pierwsze miejsce i patrzeć na wszystkich z góry. Ten przywilej od dłuższego czasu mają Polacy. Na razie nic nie wskazuje na to, aby mieli stracić pozycję lidera. Niemniej dużo ciekawego dzieje się tuż za ich plecami.


W sobotni wieczór poznaliśmy mianowicie nowego wicelidera zestawienia. Została nim reprezentacja Słowenii, która ograła 3:0 Włochów. Zarobiła za ten triumf 11,12 punktu. Tym samym Słoweńcy przegonili w rankingu... właśnie Włochów.


Obecnie podium rankingu wygląda więc następująco:


1. Polska 418,11 pkt
2. Słowenia 354,44 pkt
3. Włochy 352,24 pkt

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie