Magda Linette w kolejnej rundzie! Trzysetowy bój Polki

Karolina PotrykusTenis
Magda Linette w kolejnej rundzie! Trzysetowy bój Polki
fot. PAP

Magda Linette wygrała z Anastazją Pawluczenkową 1:6, 7:6, 6:4 i awansowała do drugiej rundy turnieju w Eastbourne. W rywalizacji o tytuł na kortach w Eastbourne jest jedyną Polką.

O pierwszym secie Polka z pewnością chciała jak najszybciej zapomnieć. Przegrywała zarówno podania rywalki, jak i swoje. Pierwszego gema wygrała dopiero przy stanie 1:5. Na nic się to jednak zdało, bowiem rywalka szybko postawiła kropkę nad "i", wygrywając pierwszą odsłonę tego meczu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Poważne konsekwencje dla Sabalenki. To już oficjalne. Odczuje je w Londynie

 

Znacznie lepiej poszło Linette otwarcie drugiej partii. Wygrała swój serwis, była także bliska przełamania Rosjanki, lecz tej udało się wyjść obronną ręką. Później poznanianka znów wpadła w tarapaty. Przegrała swoje podanie, a po chwili Pawluczenkowa serwowała po zwycięstwo. Pollka "wróciła" jednak do gry i wygrała trzy gemy z rzędu. O losach seta decydował tie-break, a w nim więcej zimnej krwi zachowała właśnie Polka, doprowadzając do trzeciej partii.

 

A w niej obie panie zaczęły od wyrównanej gry. Przy stanie 2:2 Polka zrobiła coś rzadko spotykanego. Bez straty punkty wygrała podanie Pawluczenkowej! To właśnie ta różnica jednego przełamania okazała się decydująca, bowiem tej straty rywalka już nie odrobiła. Poznanianka własnym serwisem zakończyła to spotkanie. 

 

W kolejnej rundzie zagra z Karoliną Muchova lub Eliną Awanesian.

 

Z turnieju na etapie eliminacji odpadła Magdalena Fręch. 

 

Magda Linette - Anastazja Pawluczenkowa 2:1 (1:6, 7:6(4), 6:4)

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie