Robert Lewandowski zapytany o zakończenie kariery reprezentacyjnej. Wymowna reakcja kapitana

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski zapytany o zakończenie kariery reprezentacyjnej. Wymowna reakcja kapitana
fot. PAP
Robert Lewandowski zapytany o zakończenie kariery reprezentacyjnej.

Robert Lewandowski, w przeciwieństwie do Kamila Grosickiego, nie zamierza kończyć kariery w reprezentacji narodowej. "Mam 36 lat i wciąż ogień w sobie. Nikt z zewnątrz nie wpłynie na moją decyzję" - powiedział dzień przed wtorkowym meczem Euro 2024 z Francją w Dortmundzie.

Polscy piłkarze przegrali swoje dwa pierwsze mecze, z Holandią w Hamburgu 1:2 i z Austrią w Berlinie 1:3. Bez względu na wynik wtorkowego spotkania z Francją w Dortmundzie zajmą ostatnie miejsce w grupie D i tego dnia zakończą udział w turnieju.

 

ZOBACZ TAKŻE: Matematyka nie kłamie! To ten kraj sięgnie po mistrzostwo Europy

 

W poniedziałkowe południe Kamil Grosicki ogłosił zakończenie kariery w reprezentacji. Lewandowski, jego rówieśnik, wciąż chce pomagać na boisku drużynie narodowej.

 

"Mam 36 lat, ale wciąż mam ogień w sobie. Nikt z zewnątrz nie wpłynie na moją decyzję. Tylko ja i moja rodzina o tym zdecydujemy" - podkreślił kapitan reprezentacji podczas wieczornej konferencji prasowej w Dortmundzie.

 

"Na ten moment widzę, że nasza reprezentacja naprawdę ma przyszłość. W turnieju to jeszcze nie zadziałało Ale byliśmy w grupie śmierci. Poziom rywali to minimum ćwierćfinał Euro. Wierzę mocno, że wrócimy mocniejsi. Trener i sztab wykonują fantastyczną pracę" - dodał.

 

 

Początek meczu z Francją o godz. 18. 

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie