Jest raport medyczny reprezentacji. Fatalne doniesienia w sprawie Lewandowskiego!

Piłka nożna
Jest raport medyczny reprezentacji. Fatalne doniesienia w sprawie Lewandowskiego!
fot. PAP
Robert Lewandowski nie zagra z Holandią na Euro 2024 z powodu kontuzji

Robert Lewandowski nie zagra w zbliżającym się wielkimi krokami meczu Euro 2024 przeciwko Holandii. Takie doniesienia przekazał lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski w raporcie medycznym opublikowanym przez PZPN w mediach społecznościowych. Trwa walka z czasem, aby napastnik Barcelony mógł wystąpić w drugim grupowym spotkaniu z Austrią.

Przypomnijmy, że Lewandowski nabawił się kontuzji w poniedziałkowym meczu towarzyskim na PGE Narodowym przeciwko Turcji, wygranym przez Polaków 2:1. Kapitan naszej kadry, dla którego było to 150. spotkanie w barwach narodowych, opuścił plac gry już w pierwszej połowie.

 

Jak się okazuje, doświadczony napastnik nabawił się urazu naderwania mięśnia dwugłowego uda, które uniemożliwia jego występ przeciwko Holandii na Euro już w niedzielę 16 czerwca. To gigantyczna strata dla drużyny i problem dla Michała Probierza.

 

ZOBACZ TAKŻE: Grzegorz Lato nie wytrzymał po meczu Polaków. "Kontuzja przez głupotę"

 

– U Roberta Lewandowskiego doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda, które wykluczy go z udziału w pierwszym meczu turnieju. Robimy wszystko, by Robert mógł zagrać w drugim spotkaniu, przeciwko Austrii – informuje Jacek Jaroszewski.

 

Bardziej optymistyczne wieści lekarz kadry przekazał w sprawie Pawła Dawidowicza i Karola Świderskiego. Ten drugi ucierpiał w nietypowych okolicznościach - w trakcie cieszynki po strzelonym golu z Turcją w poniedziałkowy wieczór.

 

- Dzisiaj w Enel–Med Szpital Centrum przeprowadziliśmy badania trzech zawodników, którzy ucierpieli w meczu z Turcją – mówi lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski. – Paweł Dawidowicz doznał naciągnięcia mięśnia czworogłowego uda. W przypadku Karola Świderskiego badanie wykazało skręcenie stawu skokowego bez znacznych uszkodzeń. Obaj zawodnicy po wdrożonym leczeniu powinni wrócić do pełnego treningu w ciągu 3-4 dni - zaznaczył Jaroszewski.

 

Polska turniej w Niemczech rozpocznie 16 czerwca meczem z Holandią. Następnie 21 czerwca zmierzy się z Austrią, aby zmagania grupowe zakończyć 25 czerwca z Francją.

 

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie