Młodszy brat Aleksandra Śliwki zmienił klub. To tam zagra w nowym sezonie

Młodszy brat Aleksandra Śliwki zmienił klub. To tam zagra w nowym sezonie
fot. Facebook.com/GwardiaWrocław
Młodszy brat Aleksandra Śliwki zmienił klub. To tam zagra w nowym sezonie

Nie tylko Aleksander Śliwka zmienił latem klub. Również jego młodszy brat - Piotr - związał się z nowym pracodawcą. W sezonie 2024/2025 przyjmujący będzie występował w MKST Astra Nowa Sól.

Piotr Śliwka jest o osiem lat młodszy od swojego starszego brata Aleksandra. Urodził się w 2003 roku i podobnie jak wybitny reprezentant Polski, postanowił spróbować swoich sił w siatkówce. Co więcej - tak samo, jak Aleksander, gra jako przyjmujący.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polskie siatkarki wierzą w dobry wynik na igrzyskach olimpijskich. Słowa Joanny Wołosz napawają optymizmem

 

To nie koniec podobieństw. Obaj bracia zaczynali karierę w klubie SMS PZPS Spała. Kolejne zespoły były już jednak różne. Piotr występował w ostatnich latach w BKS Visła Bydgoszcz i Gwardii Wrocław. Od nowego sezonu będzie natomiast siatkarzem MKST Astra Nowa Sól. Klub znad Odry właśnie potwierdził pozyskanie Śliwki.

 

21-latek ma na swoim koncie złoto mistrzostw świata z narodową kadrą U-19 oraz srebrny medal U-20 i dwa brązowe medale mistrzostw Europu U-17 i U-19. Siatkarz jest obecnie członkiem reprezentacji Polski U-21, przygotowującej się do lipcowego turnieju Mistrzostw Europy. 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie