Kontuzja Polaka! Nie zawalczy na hitowej gali

Sporty walki
Kontuzja Polaka! Nie zawalczy na hitowej gali
fot.

Podczas gali UFC 304, która odbędzie się 27 lipca w Manchesterze, miało zawalczyć trzech reprezentantów Polski. W piątek okazało się, że jeden z naszych zawodników, a konkretnie Robert Bryczek (17-6, 11 KO, 1 SUB) jest kontuzjowany i musi się wycofać ze startu w Wielkiej Brytanii.

Bryczek w Manchesterze miał się zmierzyć z Christianem Leroyem Duncanem. Polak w piątek poinformował za pośrednictwem swojego Instagrama, że na UFC 304 do tej walki nie dojdzie.

 

ZOBACZ TAKŻE: UFC 303: Pereira - Prochazka II. Gdzie obejrzeć?

 

– Z przykrością informuję Was o wypadnięciu z karty UFC 304 w wyniku kontuzji, która jak się okazało, wymaga zabiegu operacyjnego - napisał były mistrz organizacji Fight Exclusive Night.

 

- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jest szansa na powrót do oktagonu przed końcem tego roku. Zrobię wszystko, aby tak się właśnie stało i kibice mogli zobaczyć mnie w życiowej dyspozycji. Do zobaczenia! - dodał zawodnik urodzony w Bielsku-Białej.

 

 

Bryczek w UFC zadebiutował 10 lutego 2024 roku. Na inaugurację przegrał z trenującym w Warszawie Ihorem Potierią. Wcześniej z powodzeniem rywalizował w czeskim Oktagonie czy też organizacji FEN.

 

Podczas UFC wystąpi zatem dwóch Polaków. O drugie zwycięstwo powalczy Łukasz Brzeski, którego rywalem będzie Mick Parkin. Marcin Prachnio zmierzy się natomiast z Modestasem Bukauskasem. W walce wieczoru Belal Muhammad spróbuje odebrać pas kategorii półśredniej Leonowi Edwardsowi. Tymczasowego pasa dywizji ciężkiej w pojedynku z Curtisem Blaydesem będzie zaś bronił Toma Aspinall.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie