Wielkie wyróżnienie Jędrzejczyk! Pierwsza Polka w Galerii Sław UFC

Sporty walki
Wielkie wyróżnienie Jędrzejczyk! Pierwsza Polka w Galerii Sław UFC
fot. PAP

Legenda polskiego MMA Joanna Jędrzejczyk została włączona do Galerii Sław organizacji UFC. "JJ" jest pierwszą zawodniczką z Polski, która dostąpiła tego zaszczytu.

Podczas uroczystej gali Jędrzejczyk dołączyła do Hall of Fame organizacji UFC. Nigdy wcześniej żadna zawodniczka ani zawodnik z Polski nie znalazł się w Galerii Sław największej organizacji MMA na świecie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kontuzja Polaka! Nie zawalczy na hitowej gali

 

Jędrzejczyk to bez wątpienia najwybitniejsza polska zawodniczka w historii. Była pierwszą polską mistrzynią UFC. Pas dywizji słomkowej wywalczyła w 2015 roku w starciu z Carlą Esparzą, a następnie pięciokrotnie broniła tytułu.

 

Fantastyczne umiejętności oraz wyrazisty charakter zapewniły jej rzeszę fanów na całym świecie. Ponadto Polka wywarła duży wpływ na popularyzację kobiecego MMA.

 

 

- Będę z Wami szczera. Wolałbym walczyć na UFC 303 w sobotę niż tu być. Dziękuję jeszcze raz za wsparcie, kocham Was wszystkich - powiedziała podczas uroczystości "JJ".

 

Do Galerii Sław UFC włączane są największe legendy amerykańskiej organizacji. W czwartek, oprócz Jędrzejczyk wprowadzono do niej jeszcze Frankie'ego Edgara, Mauricio "Shoguna" Ruę oraz Wanderleia Silvę.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie