Polska lepsza od Ukrainy w pierwszym meczu mistrzostw Europy

Siatkówka
Polska lepsza od Ukrainy w pierwszym meczu mistrzostw Europy
Fot. CEV
Polska lepsza od Ukrainy w pierwszym meczu mistrzostw Europy.

Reprezentacja Polski siatkarzy do lat 18 pokonał Ukrainę 3:0 w spotkaniu pierwszej kolejki mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni całkowicie zdominowali rywala triumfując kolejno do 12, 14 i 12. W następnym meczu podopieczni trenera Jacka Nawrockiego zmierza się z Austrią.

Spotkanie z Ukrainą było premierowym starciem Biało-Czerwonych podczas tegorocznych mistrzostw Europy do lat 18. Wcześniej kadra przygotowywała się do turnieju w Krośnie, gdzie wspólnie z Hiszpanią rozegrano trzy mecze sparingowe. Wszystkie spotkania wygrali podopieczni trenera Nawrockiego i z dużą dozą pewności siebie pojechali walczyć o medale w europejskim czempionacie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legendarna polska siatkarka zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich. "Mam nadzieję, że to mi pomoże"


Spotkanie z Ukrainą nie miało większej historii, a Biało-Czerwoni doskonale weszli w turniej zwyciężając w setach kolejno do 12, 14 oraz 12. Najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie Nawrockiego był Bartosz Chrzanowski - zdobywca 15 punktów. Tuż za nim w klasyfikacji punktujących uplasował się Marcel Kiciński zgarniając 12 "oczek" na swoje konto.


Następnymi grupowymi rywalami Polaków będa kolejno Austria (11.07), Finlandia (12.07), Turcja (14.07), Francja (15.07), Portugalia (17.07) oraz Bułgaria (18.07). W drugiej grupie znaleźli się Włosi, Słoweńcy, Belgowie, Estończycy, Grecy, Rumuni, Czesi i Hiszpanie. Awans do półfinału wywalczą po dwa najlepsze zespoły poszczególnych grup.


Polska - Ukraina 3:0 (25:12, 25:14, 25:12)

PI
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie