Jagiellonia zachwycała w Europie! Zobacz najlepsze akcje białostoczan w LK (WIDEO)
Wielkimi krokami zbliżają się play-offy Ligi Konferencji UEFA. Zobaczymy w nich dwa polskie zespoły - Legię i Jagiellonię. Jako pierwsi, w ten czwartek, do 1/16 finału przystąpią białostoczanie. Zobacz, jak podopieczni Adriana Siemieńca prezentowali się w rundzie ligowej Ligi Konferencji.

Jagiellonia Białystok ma za sobą świetną jesień w Europie. "Duma Podlasia" w rozgrywkach Ligi Konferencji fazę ligową zakończyła na dziewiątym miejscu z dorobkiem 11 "oczek". Punkt więcej dałby bezpośredni awans do 1/8 finału, w której zameldowała się za to Legia Warszawa.
ZOBACZ TAKŻE: Gdzie obejrzeć mecz TSC Backa Topola – Jagiellonia Białystok w Lidze Konferencji?
Zmagania w Lidze Konferencji białostoczanie rozpoczęli w najlepszy możliwy sposób. W wyjazdowym spotkaniu z Kopenhagą odwrócili losy rywalizacji, przegrywając 0:1. Ekipa prowadzona przez Adriana Siemieńca wyrwała zwycięstwo Duńczykom w 97. minucie. Mimo już korzystnego - remisowego - rezultatu, "Jaga" poszła po pełną pulę, a nagrodą był sensacyjny triumf. Błysk geniuszu pokazał Afimico Pululu, który wygrał walkę o piłkę na połowie rywala i zaliczył kluczową asystę do Darko Czurlinowa.
Wiktoria na Parken Stadium napędziła Jagiellonię. W kolejnych dwóch potyczkach polska drużyna nie straciła nawet bramki. Wygrała 2:0 z Petrocubem i 3:0 z Molde. Liderem zespołu nadal był Pululu, który strzelał jak na zawołanie. Zdołał umieścić piłkę w siatce nawet piętką, będąc odwróconym tyłem do bramki przeciwnika.
Zadyszka przyszła w drugiej części rundy ligowej. Wtedy Jagiellonia - po trzech triumfach z rzędu - pierwszy raz straciła punkty, ale nadal była skuteczna. Z Celje zdobyła aż trzy bramki, lecz dało to jedynie remis. Następnie obecny mistrz Polski zanotował pierwszą porażkę (0:1 z Mladą Boleslav), a na koniec podzielił się punktami z Olimpiją Ljubljaną (0:0).
Na jesień gra Jagiellonii wielokrotnie mogła podobać się kibicom. "Duma Podlasia" zachwycała składnymi, a przede wszystkim skutecznymi akcjami, co znalazło potwierdzenie w końcowej tabeli Ligi Konferencji. Okazję na kolejny udany występ w europejskich pucharach podopieczni Adriana Siemieńca będą mieć już w czwartek 13 lutego. Rywalem "Jagi" w 1/16 finału będzie serbska FK TSC Backa Topola.

Transmisja meczu FK TSC Backa Topola - Jagiellonia Białystok w czwartek 13 lutego w Polsacie Sport 1, Polsacie Sport Premium 1 oraz w Polsat Box Go. Początek o 18:35. Początek przedmeczowego studia od 17:00 w Polsacie Sport Premium 1.
Przejdź na Polsatsport.pl
