Sukces w Poznaniu! Polki na podium

Inne

Kajakarki Anna Puławska i Martyna Klatt zajęły drugie miejsce w olimpijskiej konkurencji K2 500 m podczas zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu. Polki straciły 1,28 s do zwyciężczyń Australijek. Trzecie były Węgierki.

Dwie kobiety w kajaku, w białych koszulkach z czerwonymi wstawkami i numerem 5, wiosłują podczas wyścigu kajakowego.
fot. PAP
Anna Puławska i Martyna Klatt zajęły drugie miejsce w olimpijskiej konkurencji K2 500 m

W finale płynęła także druga polska osada - Karolina Naja i Adrianna Kąkol zajęły ósme miejsce.

 

Niedziela była trochę pechowym dniem dla Biało-Czerwonych, którzy czterokrotnie finiszowali na czwartych pozycjach. Blisko podium była męska dwójka - Jakub Stepun, Przemysław Korsak. Olimpijczycy z Paryża na dystansie 500 m uplasowali się tuż za podium. Triumfowali Niemcy przed Czechami i Włochami.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zwycięstwo Puławskiej w Poznaniu. Sobotnie finały PŚ w kajakarstwie za nami

 

Także czwartą lokatę w olimpijskiej konkurencji C2 500 m zajęli kanadyjkarze Wiktor Głazunow, Arsen Śliwiński. Z kolei duet Aleksander Kitewski, Norman Zezula finał zakończyli na szóstej pozycji.

 

Kanadyjkarce Dorocie Borowskiej, specjalistce od najkrótszego dystansu 200 m, do podium zabrakło 0,06 s, a Katarzyna Szperkiewicz była ósma.

 

Dwie Polki rywalizowały w jedynkach na 200 m. Julia Olszewska była czwarta, a Sandra Ostrowska uplasowała się tuż za nią. W K1 500 m Sławomir Witczak zajął siódme miejsce.

 

Biało-Czerwoni w poznańskich zawodach PŚ sześciokrotnie stawali na podium.

 

Na zakończenie regat po południu rozegrane zostaną finały na 5000 m także z udziałem polskich reprezentantów.

 

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie