Dobre wieści ze Starych Jabłonek. Dwie polskie pary w ćwierćfinałach

Siatkówka

Dwie polskie pary - Bartosz Łosiak i Michał Bryl oraz Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio - awansowały do ćwierćfinałów turnieju Beach Pro Tour Challenge w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach.

Dwóch mężczyzn w czerwonych koszulkach gra w siatkówkę plażową na piaszczystym boisku. Jeden z zawodników przygotowuje się do odbicia piłki, drugi biegnie za nią. W tle widoczny jest mężczyzna w białej koszulce i czapce z daszkiem.
Fot. Polsat Sport
Bartosz Łosiak i Michał Bryl awansowali do ćwierćfinału w Starych Jabłonkach.

Łosiak i Bryl zapewnili sobie awans do najlepszej ósemki turnieju dzięki sobotniej wygranej z Holendrami Leonem Luini i Matthew Immersem 2:1 (17:21, 21:13, 15:13). W ćwierćfinale zagrają z Niemcami Nilsem Ehlersem i Clemensem Wicklerem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polscy siatkarze "ofiarami" bezwzględnego regulaminu! Aż trudno w to uwierzyć

 

Druga z polskich par męskich Piotr Kantor i Filip Lejawa przegrała mecz o wejście do ćwierćfinału z Ukraińcami Siergiejem Popowem i Eduardem Reznikiem 0:2 (18:21, 19:21).

 

W ćwierćfinale turnieju kobiet Ciężkowska i Łunio zmierzą się w sobotę z Clemence Vieirą i Aline Chamereau z Francji. Polki dzień wcześniej pokonały fiński duet Taru Lahti i Niina Ahtiainen 2:0 (21:19, 21:18).

 

Zawody w Starych Jabłonkach potrwają do niedzieli. Challenge to druga pod względem rangi kategoria turniejów siatkówki plażowej. Najwyższą mają imprezy Elite, a najniższą Futures.

PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie