To zdziwiło kibiców w meczu Polska - Iran. PZPS tłumaczy. Więcej się to nie powtórzy

Julian CieślakSiatkówka

Reprezentacja Polski pokonała Iran w swoim pierwszym meczu turnieju Ligi Narodów w Gdańsku. Emocji nie brakowało, ponieważ podopieczni Nikoli Grbicia po triumf sięgnęli w tie-breaku. Uwagę kibiców zwrócił również inny szczegół.

Grupa mężczyzn w zielonych strojach sportowych stoi w kółku, patrząc na siebie i dotykając się rękami. Jeden z nich ma na plecach numer 72, inny 15. Ubrani są w stroje z charakterystycznym logo.
fot. PAP
Reprezentacja Polski podczas meczu Ligi Narodów z Iranem

W trzecim tygodniu Ligi Narodów 2025 Polacy rywalizują przed własną publicznością. Turniej odbywa się w Gdańsku, a na jego inaugurację nasza kadra zwyciężyła 3:2 z Iranem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Odważna deklaracja Wilfredo Leona! Nie ma mowy o sentymentach

 

Uwagę przykuły nie tylko sportowe emocje na parkiecie, ale także... stroje, w których wystąpiła reprezentacja Polski. Zespół prowadzony przez Nikolę Grbicia nie zaprezentował się w tradycyjnych biało-czerwonych barwach, a w trzecim, zielonym komplecie, mimo że jest gospodarzem zmagań.

 

- To była decyzja działaczy światowej siatkówki. Nie mamy na nią wpływu. Dobra wiadomość jest taka, że już więcej podczas turnieju w Gdańsku nasi siatkarze nie zagrają na zielono – powiedział w rozmowie z "Faktem" rzecznik prasowy PZPS Mariusz Szyszko.

 

Kolejny mecz Polacy rozegrają w czwartek. Ich rywalem będzie reprezentacja Kuby. Transmisja TV i stream online meczu Polska - Kuba w czwartek 17 lipca od godziny 19.45 w Polsacie Sport 1 i Polsat Box Go. Przedmeczowe studio od godziny 18.15. Transmisja w otwartym Polsacie od godziny 19.55.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie