Nie tak dawno pisaliśmy o zbliżającym się rekordowym transferze Villi, ale w kwestii innego napastnika, którego zespół z Championship chciał ściągnąć z Premier League.

 

Wzmocnieniem spadkowicza z Premier League okazał się jednak Kodjia sprowadzony z Bristol City za 15 milionów funtów (11 milionów na wstępie i cztery w bonusach).

 

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej był obiektem obserwacji kilku klubów, ale ostatecznie dołączył do drużyny Roberto Di Matteo, która pod wodzą nowego właściciela przeprowadziła tego lata spore wzmocnienia, by powrócić do czołówki klubów ligi angielskiej. Wyścig o nowego napastnika wygrali m.in. z Hull City i Derby County.

 


Urodzony we Francji piłkarz dołączył do zespołu Bristol City za 2,5 miliona funtów w zeszłym roku i przez ten czas zdobył dla drużyny z Championship 20 goli.

 


Transfer potwierdzono zaledwie trzy dni po tym jak drużyna Bristol City pokonała Aston Villę 3:1. Łącznie w pierwszych pięciu meczach Championship zespół Di Matteo odniósł tylko jedno zwycięstwo, więc nie dziwią kasowe wzmocnienia klubu, który jeszcze nie tak dawno grał na najwyższym szczeblu w Anglii.