Przewodniczący Zespołu –  Jacek Kasprzyk – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Paweł Papke – Wiceprezes ds. Sportu i Szkolenia a jednocześnie Przewodniczący Wydziału Sportu i Szkolenia, przedstawili członkom wydziału komplet szesnastu aplikacji na stanowisko selekcjonera męskiej kadry. Dokonano wspólnej analizy złożonych ofert wskazując, że każdy z kandydatów posiada odpowiednie kwalifikacje, przygotowanie merytoryczne i doświadczenie.

 

Uczestnicy spotkania uznali, że najważniejsze będą bezpośrednie rozmowy z wybranymi kandydatami podczas, których trenerzy zaprezentują wizje pracy z reprezentacją Polski, planowane cele sportowe a PZPS  przedstawi swoje oczekiwania i model współpracy z selekcjonerem.

 

- To było bardzo ważne i bardzo merytoryczne spotkanie grona ekspertów – powiedział Jacek Kasprzyk. – Nim podejmiemy decyzję o wyborze trenera musimy dokonać rzetelnego bilansu złożonych ofert. Każdy z kandydatów jest kompetentny i ambitny. Związek interesują sukcesy  reprezentacji i jesteśmy przekonani, że również szkoleniowców pragnących pracować z naszą kadrą.. Dokonamy rozważnego wyboru, które poprzedzą rzetelne analizy i takiemu celowi służyło dzisiejsze spotkanie z Wydziałem Szkolenia. Siatkówka to gra zespołowa i tej zasady trzymamy się w procesie wyłaniania nowego selekcjonera – dodał szef Zespołu.

 

Zespół ds. wyboru trenera kadry mężczyzn w najbliższych dniach opracuje wnioski z dzisiejszego spotkania z Wydziałem Szkolenia a w przyszłym tygodniu wyłoni grupę szkoleniowców, z którymi prowadzone będą bezpośrednie rozmowy.