PGE Skra Bełchatów o krok od Ligi Mistrzów

W pierwszym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów siatkarze PGE Skry Bełchatów pewnie i zasłużenie pokonali w Salonikach PAOK 3:0. Dzięki temu triumfowi bełchatowianie są bardzo bliscy wywalczenia awansu do elity.

W ubiegłym sezonie Skra zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski. W związku z tym bełchatowianie po raz pierwszy w historii musieli przystąpić do eliminacji Ligi Mistrzów. Podopieczni Philippe’a Blaina starciem w Salonikach zainaugurowali tegoroczną rywalizację w Europie. Z kolei PAOK przebrnął już przez pierwszą część eliminacji, w której pokonał chorwackie Mladost Ribola Kastela i w środowym pojedynku liczył na kontynuację dobrej passy.

Gospodarze przystąpili do meczu osłabieni brakiem kontuzjowanego Ernardo Gómeza oraz Dante Amaralego, który nie wystąpił ze względów proceduralnych. Natomiast Skra musiała sobie radzić bez przeziębionego Mariusza Wlazłego.

W pierwszym secie Skra wygrała 25:22, jednak nie obyło się bez problemów. Przełomową sytuacją tej odsłony była akcja przy stanie 18:17 dla ekipy z Bełchatowa. Skra zdobyła punkt po wyjątkowo długiej wymianie, w której trzykrotnie wyśmienicie interweniował libero Kacper Piechocki. Druga partia była pod kontrolą przyjezdnych. Żółto-czarni prowadzili od początku do końca i triumfowali 25:17. W trzecim secie gra była bardziej wyrównana. Wynik długo balansował na granicy remisu, jednak od stanu 17:17 Skra udowodniła swoją wyższość i zwyciężyła 25:20.

Skra jest o krok od awansu do Ligi Mistrzów, ale musi postawić jeszcze kropkę nad i w rewanżu, który odbędzie się w niedzielę 20 listopada o godzinie 20:00 w Wieluniu. Transmisja meczu w Polsacie Sport.

PAOK Saloniki - PGE Skra Bełchatów (22:25, 17:25, 20:25)